Gemlik Ülkü Ocakları Mehmet Akif Ersoy’u andı

Gemlik Ülkü Ocakları, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının yıl dönümünde Gemlik İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapılan programla andı.

Anma programına Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Biçki, Gemlik Ülkü Ocakları Başkanı Kartal Gülmez, MHP Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu, Eski Ocak Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, Eski MHP İlçe Başkanı Mehmet Kayaoğlu, Ocak ve Parti yöneticileri katıldı.

Sunuculuğunu Gemlik Ülkü Ocakları gençlerinden Emir Furkay Ceylan’ın yaptığı programda ilk sözü Ocak Başkanı Kartal Gülmez aldı. Gülmez ‘’Asım nesli Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u unutmamış, hepsi Akif olmuştur’’ ifadelerini kullandı.

Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Biçki ise ‘’Ülkü Ocakları ve Ülkücü Hareketin Milliyetçiliği, kalp Milliyetçiliğidir. Mehmet Akif, Kültür ve düşünce hayatında Milliyetçiliğin en önemli isimlerinden biri olmuştur. Bu tarz isimleri tek bir sıfatla açıklamak yanlıştır. Biz çağlar ötesinden çağlar açan hareketin izindeyiz. Neyzen Tevfik ve Mehmet Akif’i dost kılan bir anlayışa bu günde ihtiyacımız’’ dedi.

Program konuşmalar sonrasında Mehmet Akif ve Sarıkamış Şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize okunan mevlit ile devam etti. Ülkü Ocakları Gençlerinden Yusuf Şener Mehmet Akif’in ‘’Müslümanlık Nerede?’’ adlı şiirini okurken, Üniversite Teşkilatı üyesi Suat Köker ‘’Çanakkale Şehitlerine’’ adlı şiiri okudu. Köker’in gençler salonda bulunanlar tarafından uzun süre alkışlandı.

Ülkü Ocakları Gençlerince Hazırlanan ‘’Mehmet Akif ve İstiklal Marşı’’ adlı piyes yoğun ilgi görürken, piyesin sonunda ilkokul öğrencisi Selin Kapaklı’nın İstiklal Marşımızın tüm kıtalarını içten okuması salonda bulunanları duygulandırdı.

Piyes sonrasında program; Sunucu Emir Furkay’ın  ’Sarıkamış Harekatı ve Sarıkamış Şehitleri’ ile ilgili  anlatımıyla son buldu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter