Geleceğin Lider Ülke Türkiye’sinin Mimarları Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde

Malatya İnönü Üniversitesi Ülkücüleri’nin, Çanakkale Gezisi kapsamındaki ilk durağı Ülkü Ocakları Genel Merkezi oldu. Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz üniversiteli arkadaşlarımızla sohbet etti. Üniversite öğrencilerinin dertlerini, sıkıntılarını dinleyen Genel Başkanımız genel hatlarıyla şu noktalara değindi; üniversiteli Ülkücüleri son dönemde ülkemizde meydana gelen provokasyon girişimleri konusunda uyardı. Hükümetin bu konudaki tavrının teröre ve teröriste prim verdiğini ifade eden Genel Başkanımız; buradan aldıkları cesaretle üniversiteleri adeta kurtarılmış bölge ilan etmeye kalkan terör örgütünün Ülkücü öğrencileri provoke etmeye çalıştığını kaydetti. Özellikle üniversiteli Ülkücüleri hedef alan bu girişimler karşısında her zamankinden daha uyanık olunması gerektiğini söyledi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz konuşmasına şöyle devam etti: “Geleceğin “Lider Ülke Türkiye’sinin” mimarları sizler olacaksınız. Eğitim hayatınızı riske sokacak, ailelerinizi ve bizleri üzecek hareketlerden kaçının. Okulunuzu en iyi derecelerle bitirin. Milletimizin geleceğinin teminatı sizlersiniz. Ülkücü Hareket ilim ve irfan sahibi nesiller yetiştirmek için vardır. Bizim asli vazifemiz, Türk gençliğinin maziden atiye uzanan tarih çizgisinde şerefli, başarılı, sağlam bir mevkie sahip olmasını sağlamaktır. Ülkü Ocakları dünyaya Türkçe bakan, karşılaştığı sorunlara çözüm önerileri üretebilen, ufku geniş ve ayakları yere basan bir gençlik hareketi olma özelliği taşır. Kimse bizi başka noktalara çekmeye kalkmasın. Ancak bu demek değildir ki, kendimizi savunmayacağız, her daim sabır göstereceğiz.  Ülkücü Hareket, gerektiğinde tavır ve duruşunu net bir şekilde ortaya koyar.” dedi.

Konuşmasının ardından İnönü Üniversitesi Ülkücüleriyle hatıra fotoğrafı çektiren Genel Başkanımız, üniversiteli arkadaşlarımıza iyi yolculuklar dileyerek, bu tür etkinlikler yapmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter