Genel Başkanımız Kahramanmaraş’ta

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Kahramanmaraş’a gitti

Göksun, Afşin ve Elbistan ilçelerini ziyaret eden Genel Başkanımız gittiği yerlerde yoğun bir ilgiyle karşılandı. Kendisini karşılamaya gelenlerle bire bir ilgilenen Genel Başkanımız, Ocaklı gençlerin görüşlerini dinledi. İlçe ocakları ziyaretinde istişare toplantıları düzenleyen Genel Başkanımız, yaptığı konuşmada “ Öncelikle Soma’da şehit olan işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kederli aileleri ve yüce milletimize sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Bu acı hepimizin yüreğini yakmıştır. Ülkü Ocakları, yaşamını yitiren kardeşlerimiz için Türkiye’nin her yerinde mevlid okutmuş ve gıyabi cenaze namazı kılmıştır. Bayanlar Birimimiz de şehit olan kardeşlerimizin sayısınca hatim indirecektir. Cenabı Allah böyle acılarla bizleri bir daha sınamasın” diye konuştu. Genel Başkanımız daha sonra ülke meselelerini değerlendirdi: “Türkiye’nin faturası ağır sonuçlar içeren bir süreçten geçmekte” olduğunu belirten Genel Başkanımız, ” Geçmişte savaşlarla, türlü entrikalarla bizi teslim alamayanlar, bugün ülkemizi yeniden kuşatmıştır. Siyasal iktidarın temsilcileri Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde adeta bugünleri görerek belirttiği gibi “gaflet, dalalet hatta hıyanet” içerisindedir. Damat Ferit’in bedeni toprağa gömülmüş ancak zihniyeti 21. Yüzyılda yeniden canlanmıştır. Tarihin belleğinin oluşmaya başladığı ilk günden bugüne kadar var olan Türklüğümüz tartışmaya açılmakta; başta devletimizin simgelerinden olmak üzere, her alanda silinmeye çalışılmaktadır. Siyasi iktidarın, milletimizin meseleleriyle uğraşmak, yaşanan sorunlara çözüm bulmak yerine nelerle meşgul olduğu da hepinizin malumudur. Yolsuzluk almış başını gitmiş, devletin malı yandaşlara peşkeş çekilmiştir. Bütün cihanı titreten Kanuni Sultan Süleyman dahi “Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.” demişken; konuşmalarında “Osmanlı ruhundan” dem vuranların, paraya ve dünya menfaatlerine nasıl meylettikleri herkesin malumu olmuştur. Adalet timsali Hz. Ömer bile “Dünyaya geldiği gibi günahsız gidebilme”temennisinde bulunurken dünyanın geçici nimetleri uğruna ahiretinden vazgeçenler neyine güvenmektedir? Değerli kardeşlerim, insanlar onur ve şerefi için yaşar, yaşamalıdır. Bizim onurumuz da şerefimiz de vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliğidir. Bizler, tarihten bugüne başka ülkelerin müstemlekesi olmayı reddetmiş, teslimiyetçi politikalara karşı durmuş bir milletiz. Siyasi iktidarın yolun sonuna geldiği bu ortamda, milletimizin kurtuluşu, vatanımızın sigortası Ülkücü Harekettir. Kimse Ülkücü Hareketi aşmadan, Türkiye üzerinde operasyon yapamaz. Bin yılın ürünü olan kardeşliğimizi bozmaya, kanlarımızla suladığımız öz vatanımızdan bizi çıkarmaya çalışanlara asla fırsat vermeyiz. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in de belirtmiş olduğu üzere Gerekirse Anadolu’yu yeniden fethederiz.” diye konuştu.

“Ülkücü gençliğin eğitim ve öğretime vermesi gereken önem” hakkında da görüşlerini dile getiren Genel Başkanımız “ Az önce anlattığım sorunların üstesinden gelebilmek için eğitimli, içinde bulunduğu dönemi doğru okuyup sorgulayarak çözüm önerileri üreten bir gençlik lazımdır. Bu ruh ve inanç Ülkücü gençlikte mevcuttur. Eğitim ve teknoloji alanında milli bir politikamız ve sistemimiz olmadan ileriye gitmemiz düşünülemez. Görüleceği üzere bugünkü kadrolarda bunu gerçekleştirecek feraset ve yeterlilik yoktur. Dolayısıyla sizler ilim tahsil ettiğiniz alanda uzmanlaşmalısınız. Ne olursa olsun kendinizi geliştirmekten asla geri durmamalısınız. Eğitim hayatınızı devam ettirirken, ülke meselelerini de yakından takip edip; uzmanlaştığınız alana ilişkin sorunlara yönelik çözümler ortaya koymalısınız. Ülkü Ocakları Genel Merkezi olarak hayata geçirdiğimiz projeleri de dikkatle incelersiniz göreve geldiğimiz günden bugüne gençliğimizin kişisel gelişimine katkı sunma ve ülkemizin yetişmiş birey ihtiyacını karşılama anlamında çalışmalar yürüttüğümüzü göreceksiniz. Biz işaret fişeğini ateşledik. Bu ateşi harlayıp özlemini duyduğumuz milli ve müreffeh Türkiye’yi kuracak olan gençliğin mimarları Ülkücü Gençler yani sizler olacaksınız. Türk gençliğinin çağı doğru okuması, milli ve manevi hassasiyetleri benliğinden yoğurarak duruşunu belirlemesi kurtuluşumuz için elzemdir.” ifadelerini kullandı.

İlçe ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra Gaziantep’e geçerek, Gaziantep Ülkü Ocakları Eski Başkanlarından Fikret Alıncak’ın düğününe katıldı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz düğünün ardından Gaziantep’teki Ülkü Evleri’ni ziyaret etti. Evlerde kalan öğrenci kardeşlerimizle sohbet eden Kılavuz yaptığı konuşmada “Ülkü Evleri sosyal sorumluluk anlamında hayata geçirdiğimiz en önemli projelerimizden biridir. Bu evler vasıtasıyla öğrencilerimizi sosyal hayatın zorluklarından biraz olsun uzak tutarak, eğitimlerini daha rahat sürdürmelerini amaçladık. Gençliğimizi yabancı rüzgarların etkisinden kurtarmak, kumandası kimin elinde olduğu belli olmayan odakların hain emellerine kurban etmemek adına hassasiyetle çalışma yürüttük. Allah şükürler olsun ki bu çalışmamız halkımız tarafından ilgi gördü ve yurdun dört bir yanında evlerimiz öğrenci kardeşlerimiz için açıldı. Genel Merkezde oluşturulan Ülkü Evleri Koordinatörlüğümüz evlerimizin durumu ile yakından ilgilenmektedir. Bunun yanında illerimizdeki ev sayılarının arttırılması için de çalışmalar yürütmektedir. Bizler evlerimizde ve ocaklarımızda yetişen gençlerimizin Türk Milleti’nin aydınlık geleceği olacağına inanıyoruz.” dedi.

Temaslarını tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter