Gaziantep’de Hunharca Katledilen Türkmen Soydaşımız İçin Başsağlığı

26 Mart Cumartesi günü Gaziantep’ te yaşanan menfur olayda on iki yaşındaki Suriye Türkmeni Fahri Ali kardeşimiz uyuşturucu bağımlısı olduğu belirtilen bir şahıs tarafından boğazı kesilmek suretiyle hunharca katledilmiştir.
Suriye’ de yaşanan iç karışıklık, savaş ve kargaşa ortamından; IŞID, PYD vb diğer terör örgütlerinin zulümlerinden canlarını zor kurtararak kardeş Türkiye’ ye sığınan yüz binlerce soydaşımızdan yalnızca bir tanesiydi Fahri Ali. Henüz eğitim-öğretim çağında olan Türkmen kardeşimiz küçük yaşına rağmen aldığı 50 lira haftalıkla ailesini geçindirmeye çalışmaktaydı. Fahri Ali’yi savaş, yaşanmışlıklarından, evlerinden, oyun oynadığı sokaktan, beraber vakit geçirdiği arkadaşlarından ayırmıştı. Hatta misket oynayacak, kalem tutacak yaşta olan kardeşimiz; savaşta çocukluğunu kaybetmiş ve ailesinin geçiminin derdine düşmüştü. Ancak yaşı küçük ama yüreği büyük bu soydaşımızı, alın terine göz diken, uyuşturucu müptelası bir cani şahıs canavarca katletti. Bu cinayete sessiz kalanlar ise, bir kez daha insanlığın katledilişini belgelediler.
Her gün en az bir çocuğun mağduriyetini görmekten, nesillerimizi cinsel istismarlara ve şiddet olaylarına kurban vermekten, yüreğimizin sızısı dinmez olmuştur. Kısa bir süre önce İzmir’de geçim derdindeki bir göçmen kardeşimiz vahşice hislerle dövülmüş, çok geçmeden Gaziantep’te Fahri Ali kardeşimiz öldürülmüştür. Okullarda yurtlarda yaşanan skandallar ise durumun vahametini ortaya koymuştur.
Ülkü Ocakları olarak, çocuklarımızın üzerinden kirli ellerin çekilmesi için gerekenin yapılması hususunda yetkililere olan çağrımızı yineliyoruz. Özellikle göçmen soydaşlarımızın umutlarını sömürmeye çalışan siyasi iktidara, çağrıda bulunuyoruz. Ülkemizde geleceğimiz olan çocuklar, sokakların karanlığına mahkum olmakta, kenar mahallelerde can vermektedir. Bu konuda samimi bir adımın atılması için, daha kaç çocuğun mağdur olması, kaç Fahri Ali’nin can vermesi gerekir? Bizim kaybedecek, tek bir kardeşimiz yoktur.
Başta Fahri Ali kardeşimizin ailesi ve Suriye Türkmenleri olmak üzere tüm milletimizin başı sağ olsun. Aşağılıkça katledilen kardeşimizin, ruhu şad, mekanı cennet olsun.
Olcay KILAVUZ
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
27 Mart 2016


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter