Gaziantep Ülkü Ocaklarından Fırat Çakıroğlu’nu Anma Programı

Gaziantep Ülkü Ocakları Şehit Fırat Çakıroğlu’nun şehadetinin birinci yıl dönümü nedeniyle Gaziantep Üniversitesi önünde bir anma töreni gerçekleştirdi.

Çok sayıda öğrenci ve Ülkü Ocakları üyesinin katıldığı anma töreninde Gaziantep Ülkü Ocakları İl Başkanı Fuat Yozbatıran bir basın açıklamasında bulundu. Yozbatıran,  “Bugün burada büyük Türk Ülküsü’nün yılmaz, yıkılmaz iman kalelerinden ve bozkurdu olan Fırat Çakıroğlu’nu anmak için bir aradayız. Asırlar boyunca Milli Devlet, Büyük Turan Ülküsü uğruna nice canlarımızı feda ettik. Fırat kardeşimiz de bu kutlu davanın son şehididir. Hakka koşan yiğit arkadaşımız Fırat Çakıroğlu’nun acısı halen yüreklerimizi kor gibi yakarken, önceki gün Ankara’da yaşanan patlama ve Güneydoğu’dan gelen şehit haberleri bizleri üzmektedir. Şehidimiz Fırat Çakıroğlu’nun rahmetle anarken, Ankara patlamasında hakkın rahmetine kavuşan şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Basın açıklaması sonrasında dualar okunarak, Fırat Çakıroğlu anıldı. Öte yandan Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi önünde ‘Fırat Çakıroğlu Fotograf Sergisi’ düzenlendi.

 

 

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter