Gaziantep Ülkü Ocakları Başbuğ Alparslan Türkeş’i Andı

Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş, ölümünün 19. yılında Şehitkamil Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle anıldı. Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanlığı tarafından düzenlenen anma programına yoğun katılım gerçekleşti

Program merhum Türkeş anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Anma programının açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanı M. Fuat Yozbatıran “Bugün buraya, ömrünün 80 yılını, yani ömrünün hepsini Türk Milliyetçiliği ve Türk İslam davasına adamış partimizin kurucu genel başkanı merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i anmak ve hayırla yâd etmek için gelmiş bulunuyoruz. Bu manevi atmosfer altında ruhuna Fatihalarımızı göndermek için buluştuk. Merhum Türkeş Bey’i, aramızdan ayrılışının 19’uncu yılında özlemle ve hürmetle hatırlamak için gönüllerimizi, sevdalarımızı ve bağlılıklarımızı burada yeniden birleştirdik.

Bizler, onun evlatları, kendisini görmeyenlerimiz, onun döneminde mücadele vermeyenlerimiz bile onun fikirlerini, mücadele azmini duyarak, okuyarak onu bir baba gibi, bir ata gibi bağrımıza bastık. Onu, “Ufuklardan Doğan Güneş” olarak gördük “Başbuğ Alparslan Türkeş” diye göğsümüzü gere gere tüm cihana seslendik” dedi.

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter