GAMOH’tan Olcay Kılavuz’a Ziyaret

Genel Başkanımız GAMOH Temsilcilerini Makamında Kabul Etti. Güney Azerbaycan Milli Uyanış Hareketi’nin Türkiye temsilcileri Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’u ziyaret etti.

GAMOH temsilcilerini makamında kabul eden Genel Başkanımız, misafirleri ile Güney Azerbaycan ve Türk Dünyası konularında bir değerlendirme yaptı. GAMOH Lideri Dr. Mahmut Ali Çehreganli’nin selamlarını getiren misafirlerimiz, “Ülkü Ocakları olarak Türkiye genelinde göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz. Sizler sayesinde ilk defa Güney Azerbaycan Türkleri bu kadar geniş bir platformda destek buldular. Çalışmalarınız inanın Tebriz’de, Erdebil’de, Urmiye’de bizlere oradaki mazlum soydaşlarınıza güç veriyor. Sizlerin nezrinde bütün Ülkücü Hareket’e Liderimiz Sayın Dr. Mahmut Ali Çehreganli’nin selamlarını iletmek isteriz.” diyerek teşekkürname takdim ettiler. Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz ise, “Yarım asrı geçen kutlu bir maziye sahip olan Ülkü Ocakları her zaman soydaşlarının, mazlumların yanındadır. Öz yurdunda garip olmanın ne demek olduğunu gerçekten çok iyi biliyor ve sizlerin yaşadıkları hüzünleri yüreğimizde hissediyoruz. Turan’a açılan kapımız olan Güney Azerbaycan’daki gelişmeleri yakından takip etmeye ve soydaşlarımızın sesi olmaya devam edeceğiz. ‘Haray haray men Türk’em!’ sesleri Tebriz’de, Urmuiye’de kalmayacak, Ankara’yı sarsacak, İstanbul’u inletecektir. Haklı mücadelenizi her türlü platformda yüksek sesle haykıracak ve rahmetli Cumhurbaşkanımız Ebulfez Elçibey’in emaneti olan ‘Bütün Azerbaycan’ın gerçekleşmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Oldukça zor şartlar altında Güney Azerbaycan’ın yaşadığı sorunları dile getirmeye çalışan Sayın Dr. Mahmut Ali Çehreganlı’ya sizler de bizim ve Ülküdaşlarımızın selamlarını, dualarını ve muhabbetlerini iletin. İnanıyorum ki bir gün biz Sayın Çehreganlı’yı Ankara’da, kendisi de bizleri Tebriz’de misafir edecektir. Bu teşekkürnameyi varlığıyla dosta güven veren, milletimizin geleceği yiğitler yiğidi Ülküdaşlarım adına alıyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Genel Başkanımız ile hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından misafirlerimizin Genel Merkez binamızdan ayrılmasıyla ziyaretleri son buldu. 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter