Fütursuz Hassa Kaymakamı’na İlişkin

Dün haber sitelerine düşen ve gözümüzü acıtarak, yüreğimizi yakarak izlediğimiz olay söz konusu fütursuzluğun, mevcut olan akıl tutulmasının ne boyuta geldiğini göstermektedir. Görevi milletimize hizmet etmek olan ve bunun için maaş alan insanların ne hale geldiğini kavramamız açısından o görüntüler bize örnek teşkil etmiştir.

Şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkamayan gafiller; en azından şehit haberi vermenin ne tür bir sorumluluk teşkil ettiğini ve bunun ne kadar ağır bir yük olduğunun farkında olsaydı. Keşke bu ülkenin en önemli kadroları, hak edenler tarafından doldurulsaydı. Kamera meraklısı, oyunculuk derdinde olan kimseler ise dizilerde filmlerde rol alsaydı.

Bizler çok küçük yaşlarda asıl meselenin adam olmak olduğunu Ocaklarımızdan öğrendik ve de sonrasında bunu öğretme çabası içerisindeydik. Adam olmanın elzem olduğunu karşımızdakilere aktarmak için kullandığımız kaymakam hikayesi maalesef gerçek olmuştur. Kaymakam olunabildiğini ama asıl meselenin bu olmadığını söz konusu kaymakam bize göstermiştir.

Şehit kardeşimiz Mehmet Tuhal’ın annesi nasıl irkildiyse buna sebep olanlar da, buna çanak tutanlar da öyle irkilecek ve öyle titreyecektir. Bunca acıya sebep olan gafiller ve hainler elbet hesap verecektir. Şehitlerin kıymetini bilmeyenler, onlara ve ailelerine saygı göstermeyenler de aynı sonla yüzleşecektir.

Bu çerçevede Hassa Kaymakamı olan zata tavsiyemiz; biran önce haksız yere işgal ettiği o koltuğu boşaltması ve vatan sevdalıların önünü açmasıdır. Kendisi elbet işsiz kalmayacaktır. Daha popüler olacağı daha çok para kazanacağı artistlik mesleğine üst kademeden giriş yapacaktır.
Yaşanan bu talihsiz olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna ifade ederiz.

Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
17 Eylül 2015


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter