Eskişehir Ülkü Ocakları ‘ndan ‘ Cumhuriyet Yürüyüşü ‘

Eskişehir Ülkü Ocakları olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir yürüyüş düzenledik. Yürüyüşe Eskişehir Kültür Derneği Mehteran takımı da eşlik etti.

Düzenlenen yürüyüşe Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir milletvekili adayları, Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Engin Şahan, MHP Eskişehir İl Başkanı Oğuz Sever ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Cumhuriyetimizin ilanının 92’nci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yürüyüş Hamam yolu caddesi üzerindeki Yediler Park’ında başladı. Burada toplanan yüzlerce kişi, ellerinde Türk Bayrakları ile tekbirler getirip sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Eskişehir Kültür Derneği başkanı ve Mehterbaşı İsa Canseven’in yönettiği Mehteran Takımı’nın da eşlik ettiği yürüyüşe çevredeki vatandaşlar da alkışlar ve mehteran takımının çaldığı marşlara eşlik ederek destekler verdi. Yüzlerce vatandaşımız Porsuk Bulvarı Adalar mevkiine meşaleler eşliğinde Eskişehir Ülkü Ocakları önüne kadar geldi. Sloganlarla buraya gelen vatandaşlarımız, Eskişehir Ülkü Ocakları başkan yardımcısı Hüseyin Güven’in açılış takdiminden sonra saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

“TÜRK MİLLETİ OLARAK ÇALIŞMAYA DEVAM ETMEMİZ LAZIM”

1919 yılından 1923 yılına kadar adım adım büyüyen bağımsız yaşama azminin Cumhuriyet’in ilanıyla taçlandığını belirten Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Şahan, Türk milletinin bir mucizeye imza atarak aynı fikir üzerinde buluştuğunu aktardı. Cumhuriyetin ilanının Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından olduğunu ifade eden Şahan, “Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını milletçe anıyoruz. Türk milleti olarak el birliği ve gönül birliğiyle çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamız, birbirimize kenetlenmemiz lazım. Bu şekilde daha da güçlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kurmamız mümkün olacaktır. Türk milleti bugünlere nasıl geldiğini unutmayacak, milli benliğine sahip çıkmak için var gücüyle çalışmayı sürdürecektir. Türkiye Cumhuriyeti, tarihte kurulan Türk devletlerinden bir devamı olarak Allah’ın izniyle varlığını sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncülerle büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nın 92’nci yılını kutluyorum” diye konuştu.

Burada yapılan konuşmalar ve havai fişek gösterisinin ardından vatandaşlarımızla birlikte bir süre daha mehter takımı konser verdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter