Eskişehir Ülkü Ocakları Sabah Namazı’nda Buluştu

Eskişehir Ülkü Ocakları  ‘Safları sıklaştıralım 2017′nin İlk Sabah Namazında Reşadiye Cami’nde Saf Tutalım’ diye çağrıda bulunarak 2017 yılının ilk sabah namazında vatandaşlarımızla biraraya geldi. Eskişehir Ülkü Ocakları geleneksel hale getirdiği yeni yılın ilk sabah namazında bu yıl yine Reşadiye Camii’nde saf tuttu.

31 Aralık akşamı programın ilk bölümünde Odunpazarı Ülkü Ocakları Seyyid Ahmet Arvasi adına Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi. Diğer ocaklarda ise eş zamanlı sohbet programları gerçekleştirdi. Sabah Namazı öncesi yediden yetmişe Reşadiye Camii önünde toplanan yüzlerce Ülkü Ocaları mensubu, ülkücü teşkilat mensupları ve vatandaş sabah namazında saf tuttu.

Sabah Namazı sonrasında Eskişehir Ülkü Ocakları tarafından tüm teşkilata ve misafirlere ‘Eskişehir Ülkü Ocaklarının tapusunu yeni aldığı hizmet binasında poğaça ve Çay ikram edildi. Ülkü Ocakları tarafından yapılan açıklamada ‘Ülkücüler İslam ahlakının ve Türk töresinin gereğince her türlü ahlaksızlığın ve yozlaşmanın tavan yaptığı vakitlere tavrını koyuyor ve yine âlemlerin Rabbinin huzurunda kıyama duruyor. Gönüldaşlarımız, ülküdaşlarımız ve birçok vatandaşımız zor hava şartlarına rağmen erken saatlerde Reşadiye camiinde aynı safta saflarımızı sıklaştırdık. Allah razı olsun yüzlerce ülküdaşımız, vatandaşımız Reşadiye’ye adeta akın etti. Bu bir samimiyettir. Bu bir dava aşkı sevgisidir. Davetimize icabet eden tüm teşkilat üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Cenab-ı Allah birliğimize ve kardeşliğimize zeval vermesin. 2016 yılı ülkemiz ve bölgemiz açısından ne yazık ki talihsizliklerle, acılar ve ihanetlerle dolu bir yıl olmuştur. Geçtiğimiz yılın muhasebesini yaparak girdiğimiz 2017 yılının ülkemize, milletimize ve Türk-İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyoruz’ denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter