Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Etkinliklerine Devam Ediyor

Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı düzenlediği Liderlik Seminerlerinin sonuncusunda “Üniversitelerde Terör ve Milliyetçilik” konusunu İTÜ teşkilatımızın kurucusu ve eski başkanı, Öktem dergisinin başyazarı Hakan Kara’ dan dinledik. Teorik tavsiyelerin aksine son zamanlarda yaşananların ışığında gerçekleşen sohbetimizde katılımın yüksek olması dikkat çekti.
Eğitim Birim Başkanı Metehan Kömbeci’ nin konuşmasıyla başlayan sohbette sözü daha sonra Hakan Kara aldı. Kendi has üslubuyla İTÜ, Anadolu, ODTÜ gibi bilim üretmesi gereken ancak terör yuvası haline gelen üniversitelerin niçin hedef alındığını, ülkemizde terörün nasıl önleneceğine dair tedbirler, ülkücülerin neden mücadele etmesi gerektiği, ülkücülerin izlemesi gereken adımlara değinildiği sohbette Fırat reisimizin şehadeti  sebep ve ayrıntılarıyla irdelendi.
Daha bir ay önce 10 arkadaşıyla beraber 65 kişilik pkklı hainin pususunda ağır yaralandığı olaydan da bahseden Hakan Kara bu olayın ardından HDP milletvekili Sebahat Tuncelin okula gelişinin manidar olduğu belirtilirken iki hafta önce aynı vekilin Anadolu Üniversitesindeki provokatif ziyaretinde gerçekleşen okul başkanımız ve yurt teşkilatı linç girişiminde de aynı grup ve isimlerin olmasına ve okul yönetimlerinin bu iki olayda hiçbir cezai işlem uygulamamasına dikkat çekildi. Üniversiteli Bozkurtların her geçen gün daha gür çıkan sesi olan Öktem dergisinin tanıtımının da yapıldığı sohbetin ardından Hakan Kara sohbete gelen arkadaşlarımıza dergi hediye etti.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter