Eskişehir Ülkü Ocakları Azerbaycanlılar Derneği’ni Ziyaret Etti

Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan ve yönetim kurulu, Azerbaycanlılar Derneği’ni ziyaret etti.

Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan konuşmasında “Şahsım, teşkilatım ve mensubu olmaktan büyük bir gurur duyduğum Ülkücü Hareket adına kapılarınızı ve o kocaman gönlerinizi bizlere açtığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bu nedenle Azerbaycan’la gönül ve fikir bağlarımız çok güçlü. Belirtmeliyim ki! Türkiye ve Türk Dünyası çok sancılı bir dönemden geçiriyor. Biz bir olarak iri olarak diri olarak bu oyunu bozmalıyız. Bizler Hocalıdaki Müslüman Türk katliamını unutmadık. Bu katliama dünya sessizdir. Bizler bu sessizliği bozacağız inşallah.Gönül birliği ve samimiyet çok önemli. Bu gönüldaşlık tüm Türk Dünyası gençleri arasında olmalı. Azerbaycanlılar Derneğinin bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Eskişehir Ülkü Ocakları tarafından gerçekleşen ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Azerbaycanlılar Dernek Başkanı Cavid Aydın konuşmasında bu ziyaretlerin karşılıklı olarak sık sık gerçekleşmesinin önemli olacağını vurguladı ve Eskişehir Ülkü Ocaklarına ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Samimi bir ortamda geçen toplantıda önceki yıllarda Eskişehir’de öğrenim gören Dernek üyeleri ve Eskişehir Ülkü Ocakları ortak arkadaşların anıları paylaşıldı. Dernek üyesi olan Güney Azerbaycanlı “Seid Baykal” Güney Azerbaycan meselesi ve milli harekâtla ilgili bilgiler verdi. Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan Türk Dünyası öğrencilerinin bir araya gelmesinin öneminden bahsetti ve yapılabilinecek çalışmalar konuşuldu. İkramın ardından Dernek Lokalinde ve önünde toplu hatıra fotoğrafı çekildi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter