Eskişehir Ülkü Ocakları 2023 Gençlik Eğitim Akademisi Başladı

Eskişehir Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen 2023 Gençlik ve Eğitim Akademisi’nin açılışı ve ilk dersi olan “Türkiye ve Uluslararası İlişkiler” konusu Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kürşad Zorlu tarafından verildi.

Doç. Dr. Kürşad Zorlu, Türkiye ve Türk Dünyası’nın geçmişi ve geleceği ve Türk Devletleri ile ilişkilerimiz konusunda eğitime katılan ülküdaşlarımıza bilgi verdi. Zorlu, Türkiye ile Türk Cumhuriyetlerinin ayrılmaz bütünlüğüne değindi. Son günlerde Kırım’da yaşanan sorunlardan, Doğu Türkistan’daki çözümsüzlüğün arka planında yaşanan ayrıntılardan, Türk devletleri ile olan ilişkilerimizden bahseden Zorlu, daha iyi ilişkiler kurabilmek için bilimsel veriler sundu.

Derse üniversiteli Ülküdaşlarımızın oldukça ilgi gösterdiği görüldü. Dersin sonunda ülküdaşlarımız tarafından soruları cevaplayan Doç. Dr. Kürşad Zorlu soru-cevap şeklinde devam etti. Eskişehir Ülkü Ocakları bünyesinde gerçekleştirilen 2023 Gençlik ve Eğitim Akademisi 1. hafta programı öğretim üyesi Doç. Dr. Kürşad Zorlu ile fotoğraf çektirilmesinin ardından sona erdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter