Eskişehir Ülkü Ocakları Yılın İlk Sabah Namazında Reşadiye’de Saf Tuttu

Yeni yılın ilk programına, Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan başta olmak üzere, Odunpazarı Ülkü Ocakları Başkanı Deniz Durak, Ülkü Ocakları yönetim kurulu üyeleri, Ülkü Ocakları il ve ilçe teşkilatları, Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Ayhan Uçkun ve yönetim kurulu üyeleri, Türk Sağlık-Sen Başkanı Hüseyin Kararman, Yönetim kurulu üyeleri Kayıhan Çağlar yüzlerce ülkücü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sabah Namazı öncesi Reşadiye Camii İmam Hatip’i Yeni yılın ilk sabah namazında saf tutan Ülkü Ocaklılara ve Vatandaşlara hitaben yılbaşı ve Mekke’nin Fethi ile ilgili bir sohbet gerçekleştirdi.

Sabah Namazı sonrasında Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nda tüm teşkilata ve misafirlere kahvaltı ikram edildi.

Kahvaltı esnasında davetlilerle sohbet edildi. Kahvaltı sonrası dua edildi.

Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan kısa bir konuşma yaptı. Şahan konuşmasında;

“Türk Milleti Noel Baba’nın değil, Dede Korkut’un torunlarıdır. Dünya Türk milletini milli piyango, yılbaşı çekilişi ve tombala ile değil; ahlak, karakter ve fazileti ile, üstün aile düzeni ve eğitim düsturu ile; yılbaşı kostümleri ile değil, Türk Milleti ile özdeşleşmiş olan doğruluk, sözünde durma, mukaddes değerler uğruna gözünü kırpmadan ölme gibi birçok yiğitlik ile tanımaktadır. Bu duruşu ve vizyonu koruyacağız. Türk gençliği dik durmalı, mağlup olmadık, olmayacağız. 2013 yılının son saatlerinden, yeni yılın ilk saatlerine kadar çeşitli programlar gerçekleştirdik. Şu anda buradayız. Davetimize icabet eden tüm teşkilat üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter