Eskişehir-Mihalıççık Ülkü Ocağı Dualarla Açıldı

Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı İlçe temsilciliklerine bir yenisini daha ekledi.Eskişehir Ülkü Ocakları yüzlerce ülkücü genci Mihalıççık’a götürerek adeta gövde gösterisi yaptı.

Mihalıççık Ülkü Ocağı açılışı öncesi Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.
Şahan konuşmasında “Eskişehir’in her ilçesine ülkücülük davasını ve vizyonunu taşımaya ve tanıştırmaya kararlıyız. Şanlı mazisinde vatan millet ve dini İslam uğruna kahramanca mücadele veren Ülkü Ocakları çok şükür ki bu günde 2023’ün lider ülkesi Türkiye’ye nitelikli gençler yetiştirmek için gece gündüz çalışmaktadır.

Ülkü Ocakları hayatını Kur’an-ı Kerim’in yol göstericiliğinde şekillendiren, milletini karşılık beklemeksizin seven, çağı doğru okuyabilen gençlerin yetiştiği yuvalardır. Bizler de ülkücülerin yetişmesinde yegâne vasıta olan temsilciliklerimize bir yenisini daha ekliyoruz.
Bu bağlamda bugün Mihalıççık ilçemize ülkü ocağını açıyoruz.Mihalıççık Ülkü Ocağımız, Ülkemize, Eskişehir’imize ve Mihalıççık’ımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Yapılan konuşma sonrasında kurban kesildi. Kur’anı kerim okutuldu, dualar edildi. Daha sonra Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan, Odunpazarı Ülkü Ocakları Başkanı Deniz Durak’ın yani sıra Milliyetçi Hareket partisi il ve ilçe yönetimleriyle birlikte belediye başkan adayları da katıldı.Birlikte dualarla kurdeler kesildi.

Yapılan törende Mihalıççık Ülkü Ocağı Başkanlığına Ali Yılmaz atandı.Ardından açılışta hazır bulunan davetlilerin yanı sıra Ocak Başkanları ve Ülkücü gençler hep bir ağızdan Ülkücü yemini ederek coşkuya neden oldu.Mihalıççık Ülkü Ocağı açılışına katılan misafirlere Pilav, ayran ve çay ikramında bulunuldu.
Mihalıççık Ocak Başkanı Ali Yılmaz’da yaptığı kısa konuşmasında; “ Ocağımızın açılmasında emeği geçen İl Teşkilatımıza ve ocağımızın açılışına uzaktan ve yakından gelerek bizleri onurlandıran değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” dedi.

Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan ve teşkilat üyeleri toplu halde Mihalıççık esnafını gezdi. Sonrasında Mihalıççıklı ülkücü Şehit Gün Sazak Bey’in Sazak köyünde bulunan kabri başında ziyaret edip dualarla yad ettiler.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter