Esenyurt’ta Yaşanan Alçak Saldırı İle İlgili Basın Açıklaması

MHP’nin Esenyurt Seçim İletişim Merkezi bölücü bir güruh tarafından silahlı saldırıya uğramıştır. Bu hain saldırıda Taş Medreseli ağabeyimiz Cengiz Akyıldız şehit olmuş, 5 ülküdaşımız da yaralanmıştır. Öncelikle şehadet mertebesine erişen Cengiz Akyıldız’a Yüce Allah’tan rahmet, yaralı ülküdaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Kalbi vatan ve millet sevgisiyle dopdolu, hayatı inandığı dava uğrunda mücadeleyle geçmiş Cengiz Akyıldız’ın şehit edilmesi camiamızı derin bir yasa boğmuştur. Onun çileli yaşamı ve onurlu duruşu hafızalarımızdan asla silinmeyecek, aziz hatırası her zaman minnetle yâd edilecektir.
Yaşanan bu elim hadise göstermiştir ki terörün muhatap alınacak, müzakere edilecek hiçbir yanı yoktur ve asla da olmayacaktır. Hükümetin cesaretlendirdiği teröristler Türkiye’nin en büyük ilinde gündüz vakti saldırı yapacak kadar rahat ve gözü dönmüş bir konuma getirilmiştir. Bu saldırının birinci dereceden sorumlusu hükümettir! Saldırının üstünden ancak saatler geçtikten sonra bazı zanlıların yakalanması hükümetin ve onun emrinde ki organların aymazlığı ve basiretsizliğiyle alakalıdır. 30-40 kişilik bölücü bir grubun düzenlediği bu saldırının önceden haber alınamaması ve engellenememesi de olayın bir diğer vahim boyutunu oluşturmaktadır.
Ülkücü camia bu kahpe saldırıyı düzenleyenlerin derhal adalet önünde hesap vermesini beklemektedir. Bu konunun üzerinin örtülmesine asla müsaade edilmeyecektir. Ülkücülere düzenlenen bu alçak girişimlerin tüm yönleriyle açığa çıkarılması siyasi iktidarın boynunda bir vebaldir. Yüreklerimiz, ancak katiller cezalandırıldığında bir nebze olsun soğuyacaktır. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen, hukuka olan inancımızı muhafaza ediyor ve adaletin ivedilikle tecelli etmesini bekliyoruz. Tüm ülküdaşlarımızı sabırlı ve metanetli olmaya davet ediyor, tepkilerimizi hukuki yollardan ortaya koymamız gerektiğini önemle belirtiyorum.
Merhum şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve ülkücü camiaya başsağlığı diliyorum.


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan / Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter