Erzurum Ülkü Ocaklarından Şehitleri Anma Yürüyüşü

Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığı Atatürk Üniversitesi Teşkilatı Halep’te ve Ülkemizdeki Kahpe Saldırılarda Hayatlarını Kaybeden Şehitlerimiz İçin Saygı Yürüyüşü Düzenledi. Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanı Avukat Bilgin Ertaş’ın talimatı ile Atatürk Üniversitesi Kampüsünde gerçekleştirilen yürüyüşe yaklaşık 5000 kişi katıldı.
Atatürk Üniversitesi anıtlar bölgesinde toplanan öğrenciler adına, yürüyüşe başlamadan önce, Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığı, Üniversitelerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Abdulkadir Gökçan bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında Gökçan: ‘’Aylardan beri Halep’te katledilen insanlığa karşı dünya tepkisiz kalıyor, her gün onlarca kardeşimiz bombalara maruz kalıyor, oyun çağındaki çocuklar mermi kokularıyla, top sesleriyle, kanla, barutla yüz yüze kalıyor. Bir çoğu ya hayatını kaybediyor, ya annesini babasını kaybederek yetim kalıyor, uygar ve çağdaş olduklarını idda eden batı devletleri ise buna seyirci kalmakla yetiniyor’’ dedi
Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığı olarak Halep’te yaşayan kardeşlerimizin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Gökçan: ‘’Bizler hem Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz, hem de Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığı olarak kardeşlerimiz için yardım kampanyaları düzenliyoruz, onların yaralarına bir nebzede olsa merhem olabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz, kardeşlerimizin çektiği sıkıntıları her türlü baskıya, engellemelere rağmen gündeme getirmeye, onların sesi olmaya devam edeceğiz’’dedi.
Basın açıklamasının ardından yürüyüşe başlayan Atatürk Üniversitesi teşkilatı, kampüs alanını ‘’Kanımız aksa da zafer İslamın’’ sloganlarıyla inletirken, Üniversite akademisyenlerinin, diğer öğrenci gruplarının takdirini topladı.

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter