Erzurum Ülkü Ocaklarından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığı Bayanlar Birimi  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü karanfillerle kutladı .
Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığı Bayanlar Birimi Yakutiye Kent Meydanında Bayanlara Karanfil Hediye Ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı. Daha Öncelerde de Gerçekleştirdikleri Bir Çok Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Dikkatleri Üzerlerine Çeken Bayanlar Biriminin ‘’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’’ Münasebetiyle Yapmış Oldukları Etkinlik Büyük Beğeni Topladı.
Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığı Bayanlar Birimi Başkanı Sayın Tuğçe ERASLAN Hanımefendi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Şu Sözleri Kullandı:
  Ülkü Ocakları Kültürünü Türk Töresinden, Ahlakını İslam Faziletinden Alır. Dönüp Türk Töresine Baktığımızda Kadınların Gerek Toplumda Gerek Devlet Yönetiminde Söz Sahibi Olduğu Bir Çok Hadiseye Tanıklık Edebiliriz. İslam Faziletinde İse Alemlere Rahmet Olarak Gönderilen Peygamber Efendimiz (s.a.v) Kadınlara Her Zaman Değeri Vermiş ‘’Cennet Anaların Ayakları Altındadır’’ Hadis-i Şerifini Bizlere Bahşetmiştir.
  Takdir Edersiniz ki; Kadınların Toplumdaki Değeri Sadece Tek Bir Güne Sığdırılamaz. Türk Kadını Tarihin Her Döneminde Vefakârlığı ve Kahramanlığıyla Ön Planda Olmuştur. Büyük Türk Katunu  Tomris İle Başlayan Örnekler, Kara Fatma İle Sabiha Gökçen İle ve Daha Niceleriyle Çoğaltılabilir. Erzurum’un ve Türk Milletinin Simgesi Haline Gelen Nene Hatun Anamız, Evladını ve Kardeşini Bırakıp Erzurum Tabyalarına Küffara Karşı Savaşa Gitmiş, Ülkesini ve Milletini Kahramanca Savunarak Türk Kadınının Kahramanlığını Bir Kez Daha Gözler Önüne Sermiş ve Bizlere Örnek Türk Kadını Profilini Oluşturmuştur.
Türk Milletinde Cumhuriyet Öncesinde Olduğu Gibi Cumhuriyet Sonrasında da Kadına En Üst Seviyede Değer Verilmiştir. Öyle ki Türkiye, Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkını Bugün Medeniyetten Söz Edilen Ülkelerden Yıllar Önce Vermiştir.
  Teşkilatımızın Adına Başta Şehadete Ermiş Kahraman Türk  Kadınlarının ve Vatanları İçin Cenk Ederken Pak Kanlarını Aziz Vatanın Toprağına Kurban Ederek Şehadete Ermiş Şehitlerimizin  Anneleri Olmak Üzere, Tüm Kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü Kutlarım.

Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter