Erzurum Ülkü Ocakları ”Ortaöğretim 57. Alay Ruhuyla Şahlanışa Geçiyor” Adlı Programı Gerçekleştirdi

Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığı Orta Öğretim Birimi ” Orta Öğretim 57. Alay Ruhuyla Şahlanışa Geçiyor” Adlı bir program düzenledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gece saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere sahneye çıkan İl Orta Öğretim Birim Başkanı Akif Kabalar: ” Türk Milleti tarih boyunca esarete hiç bir zaman boyun eğmemiştir, Bozkurt ruhlu olmuştur. Bozkurt ruhu; 40 yiğidiyle Çin Sarayını basan Kürşad, gemileri karadan yürüterek İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmed Han, Kurtuluş Savaşını kazanarak Cumhuriyet’i kuran Mustafa Kemal Atatürk ruhudur” dedi. Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıkan Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanı Avukat Bilgin Ertaş; ” 29 Ekim gibi anlamlı bir günde bizlerin bir araya gelmesine vesile olan İl Öğretim Birimimize ve programda emeği geçen bütün yönetici arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemizin geleceği genç nesillerimizin ellerinde şekil alacaktır. Onlar bizlerin geleceğidir ve bu bağlamda bizlere düşen geleceğimizin teminatı bu gençlerimizin kişisel gelişimler için ihtiyacı olan olanakları sağlamak, onları Türk-İslam ahlakı doğrultusunda yetiştirmektir. Binlerce kez şükürler olsun ki; Ülkü Ocakları bugüne kadar hep bu gaye için çalışmış, bundan sonra da böyle çalışmaya devam edecektir. Ocaklarda yetişen gençlerimizin ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacağından kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Gecenin son bölümünde ise Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Ahmet Öngel fırtınası vardı. Son albümüyle oldukça güzel çalışmalara imza atan sanatçı güzel şarkılarıyla salonu ayağa kaldırdı ve unutulmaz bir gece yaşattı.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter