Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Tokat, Amasya, Çorum Teşkilatlarımız Ziyaret Edildi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimizyurt genelinde teşkilat ziyaretleri kapsamında Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Tokat, Amasya, Çorum illerini ziyaret etti.

İl ziyaretleri kapsamında ilk durak Erzurum oldu. Erzurum Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Kırmacı ve çok sayıda Ocaklı Genç tarafından karşılanan Genel Merkez Heyetimiz daha sonra Ocak binasına geçti. Erzurum Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Kırmacı ile bir toplantı yapan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Ocaklı gençlerle de sohbet etme fırsatı buldu. Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasına ilişkin görüşlerini dile getiren Kaya Ülkücülerin tahsil gördükleri alanda en ileri seviyeye gelmeleri gerektiğini belirtti. Öğrenci konseyleri seçimlerinin yaklaştığına da dikkati çeken Kaya yapılacak olan seçimlerin kazanılması için gerekli olan tüm çalışmaların yapılmasını istedi. Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Bayburt’a gitmek üzere kentten ayrıldı.

Bayburt’a ulaştığın Bayburt  Ülkü Ocakları Başkanı Oğuzhan Okutmuş ve beraberindekiler tarafından karşılandı. Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Ocak Başkanımız Oğuzhan Okutmuş ile yaptığı toplantıda Bayburt Ülkü Ocakları’nın faaliyetleri ve Bayburtluların Türkiye’nin gündemine ilişkin bakış açısı değerlendirildi. Gençlerle de görüşmelerde bulunan Kaya asla kavganın tarafı olunmaması konusunda uyarılarda bulundu. Kardeş kavgası çıkartmak isteyenlere fırsat verilmemesi gerektiğini belirten Kaya önce parlak bir kariyere sahip olunması gerektiğini dile getirdi. Üniversiteleri eğitim yuvası olmaktan çıkarmaya çalışanlara karşı da dikkatli, olunması gerektiğini belirten Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra Gümüşhane’ye hareket etmek üzere kentten ayrıldı.

Ziyaretlerin üçüncü durağı ise Gümüşhane oldu. Gümüşhane Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Vakurkara bir süre görüşen Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra Ocak binasında ortaöğretim ve Üniversite biriminden gençlerle bir süre sohbet etti. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara dikkat edilmeli gerektiğini vurgulayan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Türkiye’yi bölmek isteyenlerin karşısındaki tek gücün Ülkücü Hareket olacağını belirterek omuzlarımızda taşıdığımız ağır sorumluluğun bilincinde hareket edilmesini istedi. Sokaklarda en önde olmak değil ilim sahalarında ilk sırada olmanın temel amacımız olması gerektiğini söyledi. Yeni eğitim-öğretim döneminin gençlerimize hayırlar getirmesini de dileyen Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Ocaklı gençlerin üniversite içinde sürekli aktif olmaları gerektiğini belirtti. Ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra kentten ayrıldı.

Teşkilat ziyaretleri kapsamından Tokat’ı da ziyaret eden Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya kendisini karşılayanlarla beraber Ocak binasına geçti. Göreve geldiğimiz ilk günden beri başta Genel Başkanımız Olcay Kılavuz olmak üzere yurdun dört bir yanını karış karış geziyoruz. Teşkilatlarımızla iç içe olarak daha koordineli bir şekilde ilerleyebileceğimizi düşünüyoruz. Çünkü ülkemiz her zamankinden daha zor bir dönem geçirmektedir. Bu kara dönemin atlatılması içinde hiçbir ayrım gözetmeden omuz omuza vermeliyiz ifadelerini kullandı. Öğrenci konsey seçimlerinin mutlaka kazanılması gerektiğini belirten Genel Başkan Yardımcımı Ozan Kaya kararlı bir şekilde çalışmaların sürdürülmesini istedi. Ocak binasındaki istişarelerini tamamlayan Genel Merkez Heyetimiz daha sonra Tokat’taki Alparslan Türkeş Çeşmesi’ni de ziyaret etti.

Tokat’tan Amasya’ya geçen Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Amasya Ülkü Ocakları’nın faaliyetleri ve Amasya’nın durumu hakkında İl Ocak Başkanı Erkan Kaşka’dan bilgi aldı. Toplantının tamamlanmasından sonra Ülküdaşlarımızla da sohbet eden Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Ocaklı gençlerle bir süre sohbet etti. Ülkücülere her zamankinden daha fazla görev düşmektedir. Çatısı altına bulunduğumuz şehidi ve gazisi bulunan Ülkü Ocakları’na vatanın birliği ve bütünlüğünün korunması noktasında tarihi bir misyon yüklendiğini söyledi. Ülkü Ocakları’nın kutlu sancağının Amasya’da yeniden dalgalandırılacağına olan inancının tam olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Amasyalı Ülkücülere bu hususta güveninin tam olduğunu belirtti. Amasya’da ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra Çorum’a hareket etti.

Ziyaretler kapsamında son durak Çorum oldu. Çorum Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Çelik ve beraberindeki Ocaklı Gençler tarafından karşılanan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Üniversite ve Ortaöğretim biriminden gençlerle de bir toplantı gerçekleştirdi. Ülkücü Hareket’i yıpratmaya çalışanlara göz açtırılmaması gerektiğini dile getiren Kaya Ülkücülerin yerinin Ülkü Ocakları, siyasal alandaki izdüşümünün ise Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu söyledi. Bu iki güzide müessese dışında bir çatının asla kabul edilemeyeceğini belirten Kaya ideallerimizden asla taviz verilmeyeceğini, ve dünyevi çıkarlar davasına ihanet edenlerin değerlerimizi istismar etmesine müsaade edilmeyeceğini belirtti. Yeni eğitim öğretim döneminde de gençlerimizin elinden gelenin fazlasını yapmasını isteyerek eğitimlerini başarılı bir şekilde sürdürmelerinin yanında gerek yaklaşan öğrenci konsey seçimleri çerçevesinde gerek öğrenci kulüpleri bazında faaliyetlerin hızlandırılması gerektiğini söyledi. Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya istişarelerini tamamladıktan sonra Çorum’dan da ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter