Erzincan Ülkü Ocaklarından Huzurevi Ziyareti

18 – 24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle Erzincan Ülkü Ocakları Başkanı  Çağatay Mutlu ve İl Ocak yöneticileri  Erzincan 100. Yıl Atatürk Huzurevinde kalan Kıymetli büyüklerimizi ziyaret etti.
Huzur evinde kalan kıymetli yaşlılarımızla tek tek görüşen İ Çağatay Mutlu Huzurevi yetkililerinden Yaşlılarımızın bakımları ve sağlık durumları hakkında bilgi alarak göstermiş oldukları özverili çalışmalarından, Bizim için çok kıymetli olan büyüklerimize yapmış oldukları fedakâr hizmetlerinden dolayı Huzurevi görevlilerini tebrik ederek Erzincan Ülkü Ocakları adına teşekkürlerini iletti.
Erzincan 100. Yıl Atatürk Huzurevi ziyaretlerini tamamladıktan sonra ayrılan Erzincan Ülkü Ocakları Başkanı;
18–24 Mart tarihleri arası “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak ilan edilmiştir. Büyüklerin varlığı bağlı olduğu ailenin temel direği, temel dirliğidir. Çocuklarımıza, büyüklerimize sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmalıyız. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz.
Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Türk toplumu bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ilke edinmiştir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Toplumsal dayanışmanın önemli göstergelerinden birisi, yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesi ve bunların çözümüne ulaşabilme olanaklarının onlara sunulmasıdır.
Büyüklerimiz milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. Ömrünün büyük bir kısmında topluma ve ülkesine hizmet vermiş olan büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek bizler için gurur vericidir.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK demiştir ki “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.”
Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını kutluyor, Sağlık, Huzur ve mutlu hayırlı ömürler temenni ediyor, en yürekten duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.’’ Açıklamasında bulundu.

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter