Erzincan Ülkü Ocakları 1992 Depreminde Hayatını Kaybeden Vatandaşlarımızı Andı

13 Mart 1992 yılında Erzincan’da meydana gelen depremin yıl dönümünde Ülkü Ocakları Erzincan İl Başkanlığı vefat eden vatandaşlarımızı unutmadı.

13 Mart Perşembe günü Merkez Cumhuriyet Meydanı’nda vefat eden deprem şehitlerimiz anısına Erzincan Ülkü Ocakları olarak ruhlarına hitaben helva dağıtımı gerçekleştirildi. Çok sayıda vatandaşımızın katılım gösterdiği etkinliğimizde vefat eden deprem şehitlerimiz anısına vatandaşlarımıza helva dağıtıldı. Akabinde 14 Mart Cuma günü gerçekleştirilen programımızda Erzincan için manevi değeri yüksek olan Terzi Baba Hz. Türbesinde deprem şehitlerimiz anısına helva dağıtımı yapılarak deprem şehitlerimizin kabirleri tek tek ziyaret edilerek ruhlarına rahmet dilenerek program sona erdi.

Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanı Çağatay Mutlu yaptığı basın açıklamasında 22 yıl önce Erzincan’da meydana gelen ve 693 vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremin yıl dönümünü yaşamakta olduklarını belirterek şu sözlerde bulundu: “Yüce Allah biz kullarını hayatımız boyunca çeşitli sınav ve imtihanlardan geçirir. Erzincan’ımız ve Erzincanlı hemşerilerimiz de 13 Mart 1992’ de bir Ramazan ayı akşamı, bu sınavlardan birini daha ifa etmiştir. Yaşanan deprem sonrasında birçok kamu kuruluşuna ait binanın da ağır tahrip görmesi ve yıkılması, halka yardıma mani olmuş, yardımların gecikmesine sebep olmuştur. Ancak Erzincan, halk olarak el ele vererek, yüce Türk Milletimizin yüce gönüllülüğü ile sergilediği büyük destek sayesinde Erzincan yeniden inşa edilmiş, hemşerilerimiz zor günlerin ardından hayatlarına kaldıkları yerden devam etmişlerdir.”


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter