Erol Güngör Gelişim Programı Kampı Başladı

Ülkü Ocakları çatısı altında, Türk milletinin ve Türk devletinin ihtiyacı olan, Türk milliyetçisi  gençleri yetiştirme doğrultusunda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi  tarafından başlatılan Erol Güngör Gelişim Programı’nın 2013-2014 dönemi faaliyetlerinde  sona yaklaşılıyor.

Genel Merkez yöneticilerimiz tarafından özel mülakat sonucu belirlenen  181 ortaoğretim 11 ve 10 sınıf öğrencilerine yıl boyunca üniversite hazırlık sınavına yönelik  Edebiyat, Tarih, Matematik ve Fen Bilimleri dersleri verildi. Okul derslerinde yardımcı  olacak etütler düzenlendi. Birçok ilde başarı ile uygulanan programda, katılımcılara üniversite  sınavı hazırlık derslerinin yanında ilmihal okumaları, hadis-i şerif okumalarıyla beraber  ideolojik okumalar kapsamında Genel Merkezimizce belirlenen 10 adet kitap düzenli olarak  okutuldu.

Genel Merkez AR-GE birimimizce programın il koordinatörleri ile ve katılımcı  öğrenciler ile düzenli aralıklarla görüşmeler yapılarak programın işleyişi hakkında bilgi alındı.  Haziran ayının ilk haftası itibariyle sona eren dönemin neticesini ölçme ve değerlendirme  amaçlı olarak Osmaniye’de düzenlenecek kampta, 11. sınıf talebesi katılımcılar sınava tabi  tutulacaklar.

İslam temel bilgileri, Türk tarihi ve ideolojik okumalar olmak üzere üç farklı  sınava girecek olan katılımcılar ile aynı zamanda belirlenen programa göre spor faaliyetleri,  atölye çalışmaları gerçekleştirelecektir. 16-20 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanan  programın son günü olan 20 Haziran’da katılımcılara Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un katılımlarıyla sertifikaları takdim edilecektir.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter