Erol Güngör Gelişim Programı Başlıyor

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi yeni bir projeye daha imza atıyor.

Programa Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesindeki Ülküdaşlarımızdan, gerçekleştirilecek olan sözlü mülakatta başarı gösteren adaylar katılmaya hak kazanacaklardır. Katılımcıların ahlaki, şahsi, ilmi ve sosyal yanlarını güçlendirmek amacıyla uzun vadeli özel bir programa tabi tutarak, kalifiye insan ihtiyacının karşılanması amaçlanmaktadır.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından belirlenecek olan ders programları, sosyal aktiviteler gibi çeşitli faaliyetlerle adayların kişisel gelişimi özel olarak takip edilerek desteklenecek ve ihtiyaçları karşılanacaktır.

Ortaöğretim mensuplarının dahil olacağı program kapsamında katılımcılara üniversite hazırlık sınavına yönelik Edebiyat, Tarih Matematik ve Fen Bilimleri dersleri verilecek. Üniversite sınavı hazırlık derslerinin yanında ilmihal okumaları, hadis-i şerif okumalarıyla beraber ideolojik okumalar, fikir adamları okumaları, münazara, bilgi yarışması, sosyal sorumluluk projeleri gibi çeşitli faaliyetler gerçekleştirilecektir.

Bireysel gelişimin temel alındığı programda Ülkücü dünya görüşünün katılımcılara aktarılması amaçlanmaktadır.

Program tamamlandığında gerçekleştirilecek olan ‘Başarı Sınavı’ sonrasında ilk üç arasına girmeye hak kazanan adayların lisans dönemlerinde eğitim masrafları Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından karşılanacaktır.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter