Erol Güngör Gelişim Programı 2014-2015 Dönemi Katılımcı Mülakatları Devam Ediyor

Erol Güngör Gelişim Programı’nın ikinci yılı olan 2014-2015 döneminde programa dahil edilecek öğrencilerin belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen mülakatlar devam ediyor.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde Ortaöğretim kademesinde bulunan Ülküdaşlarımızın ahlaki, şahsi, ilmi ve sosyal yanlarını güçlendirmek hedefiyle uzun vadeli özel bir eğitime tabi tutulmaları amaçlanan programda, genç ülküdaşlarımız Ülkü Ocakları Genel Merkezi Ar-Ge Birimi yöneticilerimiz tarafından sözlü mülakata alınıyor.

Bu kapsamda mülakatlar yurdun çeşitli bölgelerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir. Mülakatlar Doğu Anadolu Bölgesi’nde Erzurum ve Erzincan illeri Ülkü Ocakları’nda tatbik edilirken, Ege Bölgesi mülakatları İzmir ili Ülkü Ocak’nda uygulanmıştır. Bunun yanında Akdeniz Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi mülakatları Mersin , Gaziantep ve Adıyaman illeri Ülkü Ocakları’nda yapılmıştır. İç Anadolu Bölgesi’nde ise Konya ve Eskişehir Ülkü Ocakları’nda mülakatlar yapılmıştır. Bunun yanında bazı illerimizin mülakatları internet vasıtasıyla telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilmiştir. Bu mülakatlara Doğu Anadolu Bölgesi’nde Erzurum, Erzincan, Elazığ illerinden adaylarımız katılmıştır. Ege Bölgesi’nden İzmir, Manisa ve Uşak illerinden adaylarımız katılmıştır. İç Anadolu Bölgesi’nden Konya ve Eskişehir illerinden adaylarımız mülakata dahil olmuşlardır. Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden ise Mersin, Antep, Hatay, Osmaniye, Adıyaman illerinden adaylarımız katılmıştır.

Ortaöğretim 10. ve 11. sınıflarında eğitimine devam eden program adaylarına; bireysel özellikleri, gelecek hedefleri, hareketimiz ve ülke meseleleri ile ilgili soruların yöneltildiği mülakatlarda program uygulayıcılarına da programla alakalı detaylı bilgi verilip fikir alışverişi sağlanmıştır.

Önümüzdeki günlerde diğer illerimizde de gerçekleşecek olan mülakatların yurt çapında tamamlanması planlanıyor. Tüm illerdeki mülakatların tamamlanmasının ardından, mülakatlar sonucu programa dahil edilmesi kararlaştırılan öğrencilerin İl koordinatörlerine bildirilmesiyle Erol Güngör Gelişim Programı 2014-2015 Dönemi faaliyetleri de başlamış olacaktır.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter