Enver Paşa Kabri Başında Anıldı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz İstanbul Ülkü Ocakları tarafından Enver Paşa’nın şehadetinin 91. Yılı sebebiyle mezarı başında düzenlenen anma programına katıldı.

İstanbul’da düzenlenen anma programına Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, İstanbul Ülkü Ocakları Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP MYK üyeleri, İstanbul Ülkü Ocakları İl Yöneticileri ve İlçe Ocak Başkanları katıldı.

Genel Başkanımız Enver Paşa’nın şehadetinin 91. Yılı kapsamında katıldığı anma programında yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.

Yüreğindeki iman Çeğen tepesinin ardından bir güneş yükselen,

Vatan sınırlarını Altay’dan başlatıp, Tuna da bitiren,

Aslı bir, nesli bir, gönlü bir yiğit dava arkadaşlarım,

Asenalar, Bozkurtlar

Hepinizi selamların en güzeliyle selamlıyorum:

Esselamun Aleyküm!

Bizleri burada buluşturan,  kardeşçe kucaklaştıran yüce Allah’a hamdolsun.

Son günlerini idrak ettiğimiz on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayında sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Sizlerle birlikte paylaşmanın hazzını, Ramazan-ı Şerif’in bereketini, orucun feyzini yaşıyorum.

Yüreğimde bir olmanın, birlik olmanın, birlikte olmanın coşkusu var. Bizler Ülkü Ocakları olarak Ramazan sevincimizi her bir ülküdaşımızla tek tek paylaşmak için yollara düştük.Sizin için birlikte hayır, ayrılıkta azap vardır emrine uyarak gönülleri birleştirmek için gayret sarfettik. Dün bu kutlu davaya emek vermiş kim varsa iftar sofralarında buluşmayı arzuladık.

Bu davaya can veren şehitlerimizin kıymetli aileleriyle, geçmiş dönemlerde Genel Merkezimiz de görev almış dava arkadaşlarımızla, il ve ilçe Ocak Başkanlığı yapmış ülküdaşlarımızla,  Ocak yöneticilerimizle, Taş Medreseli büyüklerimizle bir araya geldik.

Bugün de yüce Allah nasip etti sizlerle birlikte aynı sofrayı paylaşmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz.

Değerli Ülküdaşlarım;

Biliyoruz ki şanlı bir tarihe sahip olan Türk milleti onlarca kahramanı bağrından çıkarmıştır. Varlığıyla çağın akışını değiştiren bu kahramanlardan biri de bugün Hakka yürüyüşünün yıl dönümünü olan Şehit Enver Paşa’dır.

Türk’ün ayak bastığı tüm coğrafyalarda kahramanlık destanı yazan, milletin kaderini elinde tutan Şehit Enver Paşa hiç şüphesiz ki bizler için büyük bir örnek, dünya Türklüğü için ortak bir paydadır.

Şehit düştüğü topraklara gitme amacını:

“Türkistan ile Osmanlı Türklüğü arasındaki bağ uzun yıllar önce kopmuştur.

Eğer ben Osmanlı Ordularının başkomutanı olarak ve

damadı hazreti şehriyari olarak gelir ve Türkistan’ın istiklal davası uğruna ölürsem bu köprüyü yeniden kurmuş oluruz.”

diyen Turan savaşçısı, tüm imkansızlıklara rağmen umudunu kaybetmemiş, kahramanca şehit düşmüştür. Kahraman Enver Paşa’nın şehadeti üzerine

“Tarihin rengini kanlarla karartıp dolduran,

En son ümidimizi kana boyadı o Belçivan”

dizelerini kaleme alan bozkırın güçlü kalemlerinden Çolpan;  bu iman, ahlak ve mücadele abidesi şahsiyetin büyüklüğünü Türkistan’a haykırmıştır.

Enver Paşa’nın göğsünde Kur’an-ı Kerim’iyle  haksızlığa ve zulme  karşı yalınkılıç yaptığı cihad ve sonrasında kavuştuğu şahadetin Türkistan’da alevlendirdiği bağımsızlık ateşi için için yanmış,  ve Türklük ateşinin hiç sönmeyecek ocağına kadar ulaşmıştır.

Kıymetli Ülküdaşlarım;

Bizler de Ülkücü Hareket’in hizmetkârları, Turan ülküsünün mirasçıları olarak tarihten aldığımız ilham ve sorumluluk ile BOP eş başkanlarının,  ülke içerisindeki uzantılarının iç ve dış siyasetlerini yakından takip etmekteyiz.

Liderimizi, ihanet projelerinin önünde en büyük engel olarak görenleri, Enver Paşanın da mücadele ruhuyla beslediği teşkilatçılığımızın ve Türk birliği için gözümüzü kırpmadan atılıp bir daha dönmemek üzere sevdiklerimizle vedalaştığımızın korkusu sarmıştır.

Aziz Dava Arkadaşlarım;

Bizlere düşen yükün herkesten fazla olduğunun,  milletin geleceğinin, ülkenin birliğinin, Dünya Türklüğünün kaderinin ellerimizde olduğunun idrakine varalım.

Sözlerime son verirken Cenab-ı Allah’tan yaptığımız tüm ibadetlerin kabul etmesini, hep beraber nice Ramazanlara kavuşmayı niyaz ediyorum. Şehit Enver Paşa, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Başbuğ Alparslan Türkeş başta olmak üzere ahlakını mücadelesi haline getirerek yaşamış tüm büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Ülkücülerin gözlerindeki umudun ve imanın Türkiye’nin aydınlık yarınlarına bizleri götüreceğine inşa edeceğimiz Lider Ülke Türkiye’nin

Türk ve İslam alemi başta olmak üzere bütün insanlığa adalet, hoşgörü ve düzen getireceğine yürekten inanıyorum. Yeter ki, Enver Paşa gibi abide şahsiyetlerden bizlere kalan mirası iyi tahlil edelim.

Sağ olun, var olun.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” dedi.

Genel Başkanımız konuşmasını tamamladıktan sonra anma programına katılan Ülküdaşlarımız ile birlikte iftarını açtı. İftarın ardın düzenlenen program sona erdi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter