Elazığ Ülkü Ocaklarından Yarıyıl Kampı

Elazığ ülkü ocakları orta öğretim teşkilatı için şehit Fethi SEKİN yarıyıl eğitim programı düzenledi.

İl ocak başkanı Mehmet Ali ÇİÇEK “ Elazığ ülkü ocakları olarak, orta öğretim gençlerinin daha verimli bir yarıyıl tatili geçirmeleri için Elazığlı şehidimizin ismini verdiğimiz “şehit Fethi sekin yarıyıl eğitim programı” hazırlanmıştır. Program doğrultusunda dinimi öğreniyorum dersleri, temel düzeyde İngilizce kursu, okuduğumu anlıyorum kitap okuma saatleri, liseler arası bilgi yarışması, bağlama kursu, film izleme, okul derslerine yönelik etüt kursları ve seviye tespit sınavından oluşan etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin amacı gençlerin daha verimli bir yarıyıl geçirmelerini ve kendilerine verdiğimiz değerin farkında olmalarını sağlamaktır.

Program amacımız;

  • Okul derslerine yönelik etüt kurslarıyla derslerini daha iyi kavramalarını sağlamak.
  • Kitap okuma saatleriyle gençlerin okuma alışkanlığını benimsemelerini sağlamak ve kitaplarla bir bütün haline getirmek.
  • Dinimi öğreniyorum dersleriyle dinimizin emirlerini daha iyi öğrenmelerini sağlamak.
  • Temel düzeyde İngilizce kursuyla, İngilizceyi basitten alarak benimsemelerini sağlamak.
  • Bilgi yarışmasıyla liseler arası iletişimlerin daha sıkı olmasını sağlamak ve bilgi düzeylerini ölçmek.
  • Seçtiğimiz kafes ve 120 filmlerini izleyerek beraber zaman geçirmenin önemini ve filmlerdeki vatan sevgisini gençlere hissettirmek.
  • Seviye tespit sınavıyla gençlerin bilgi düzeyini ölçmek hedef alınmıştır.

İki haftalık hazırlanan yarıyıl programı son bulmuş olup okul derslerine yardımcı kurslar, bağlama kursu, film izleme saatleri ve İngilizce kursunun ikinci aşaması hazırlanacak olan program saatleriyle devam edecektir. Geleceğin Ruhi Kılıçkıranları, Ertuğrul Dursun Önkuzuları, Fırat Yılmaz Çakıroğluları ve Fethi Sekinleri ocaklarımızda yetişmeye devam edecektir. Yarıyıl programının hayata geçirilmesinde yardımcı olan herkesten Allah razı olsun.

Gelecek nesiller için, Var olsun Ülkü Ocakları… “ dedi.

 

 

 

 

 


 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter