Elazığ Ülkü Ocakları’ndan ‘ Dünden Bugüne Doğu Türkistan ‘ Söyleşi Programı

Ankara Üniversitesi Dil,Tarih-coğrafya fakültesi çağdaş Türk Lehçeleri bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Erkin Emet’in katılımıyla “Dünden Bugüne Doğu Türkistan” konulu söyleşi programı yapıldı.
Başkan Mehmet Ali Çiçek; “Türk’ün var olduğu günden orta Asya hep Türk’ün yurdu olmuştur. Geçmişten günümüze orta Asya’da atalarımız hep büyük devletler kurmuş ve hakimiyetini yüzyıllarca sürdürmüştür. Son yüzyılda orta Asya Türk coğrafyası hep Türk’ün kanayan yarası olarak bizlerin yüreklerini dağlamaktadır. Doğu Türkistan’ın Çin kominist rejimi baskısı altında yaşadığı zulüm zaman zaman belgelerle ve görüntülerle bizlere ulaşıp yaşanan vahşetler içimizi kanatmıştır. Erkin Emet hocamız bir Doğu Türkistanlı olarak kendi araştırma ve bilgileriyle Doğu Türkistan’da yaşananları bizlere daha sağlıklı kaynak ve bilgilerle aktarmıştır.Davetimiz üzerine bizleri kırmayıp ocağımıza geldiği için kendisine teşekkür ederim.”
Doç.Dr. Erkin Emet dünden bugüne Doğu Türkistan hakkında yaptığı bilgilendirme sonrasında söyleşiye katılan gençlerin soruları ve hocamızın cevaplarıyla program tamamlanmıştır.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter