Elazığ Ülkü Ocakları Türkmen Soydaşlarımıza Destek Yürüyüşü Düzenledi

Elazığ Ülkü Ocakları, IŞİD terör örgütünün Irak’ta Türkmenlere yönelik yaptığı saldırıları protesto ederek Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin başlatmış olduğu Türkmeneli’ne Yardım Kampanyasını kamuoyuna duyurdu.

İftar sonrasında Öğretmenevi önünde toplanan kalabalık grup PTT meydanına yürürken, attıkları sloganlarla Irak’ta şiddete maruz kalan Türkmenlere destek verdi.

Yapılan yürüyüşe MHP MYK üyesi Av. Veysel ESEN, MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, MHP il yönetimi, Kamu Sen’e bağlı sendikalar, Türkav, Ülkücü İşçiler Derneği, ÜLKÜ-TEK, Ülkü Ocakları Eski Başkanları, Hazar Stratejik Araştırmalar Vakfı Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban, STK’lar çok sayıda ülkü ocağı mensubu da katıldı

Konuylailgili olarak Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat Taşkın yaptığı konuşmada “Bu şehirde hala milli bir duruşun olduğunu sergilediniz, bunu bütün Elazığ’a gösterdiniz, sağ olun var olun. Bugün, bir mübarek ramazan ayını daha bağımsız ve hür bir şekilde geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle bu imkanı bize lütfeden Cenab-ı Allah’a sonsuz şükürler olsun; ama takdir edersiniz ki bizim şartlarımızda olmayan, bizim gibi rahat olmayan milyonlarca Müslüman var. Bunların başında da Türkmenler geliyor. Dün Barzani’nin, Saddam’ın, Esad’ın zulmü altında inleyen insanlar, bugün sözüm ona İslam adına ortaya çıkmış olan IŞİD denilen Siyonist menşeyli bir terör örgütünün katliamları, işkenceleri altındalar. Aynı şekilde Doğu Türkistan’da da Türkmenler, Türkler en temel hakları olan Allah’a kulluk etme görevlerini yerine getiremiyorlar ve maalesef dün Mısır için gösterilen tepki -ki haklıdır gösterilsin-Filistin için gösterilen tepki söz konusu Türk Milleti olunca çok alt seviyede oluyor. Biz bugün buna tepki göstermek amacıyla böyle bir yürüyüş düzenledik” dedi. Yürüyüşe hassasiyet gösteren ve son dönemde istenmeyen saldırıların muhatabı olan basın mensuplarına teşekkür eden Taşkın son olarak; Ülkü Ocakları Genel merkezinin başlatmış olduğu ‘Türkmen Eline Yardım’ kampanyasını tüm kamuoyuna deklare ederek, bu süreçte Elazığ  -halkının yardım sever duygularına güvendiklerini ifade etti.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter