Elazığ Ülkü Ocakları İlköğretim Öğrencilerine Okuma Kitabı Hediye Etti

Elazığ Ülkü Ocakları olarak çocuk yaşta okuma alışkanlığının gelişmesi için İlköğretim öğrencilerine Okuma kitabı hediye ettik.

Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali ÇİÇEK ; “Elazığ Ülkü Ocakları olarak Ağaç yaş iken eğilir Atasözünden yola çıkıp, ilköğretim 1-2-3-4 ve 5. Sınıflara okuma kitapları hediye ettik. Kitapları dağıtırken çocuklardaki sevinci ve heyecanı görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

Kitap, okuyarak faydasını gördüğümüz ama zararını görmediğimiz bir araçtır. Kitap okuma oranının olarak ülke genelinde çok iyi bir karneye sahip değiliz. Hepimiz bunun bilinci ve sorumluluğu içerisindeyiz. Kitabı geleceğe taşımak ve değerini düşürmemek bizlerin görevleri arasındadır. Özellikle ilköğretim seviyesindeki çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak gelecek nesiller adına umut verici bir gelişme olacaktır. Amacımız öğrencilerin sadece okulda değil evlerinde anne, baba ve kardeşleriyle kitap okuma kültürü kazanmalarını sağlamak ve bu kampanya sonunda öğrencilerin seviyesinde artışlar gözlemlemek bizlerin ana hedefidir.

Küçük yaşlarda okuma alışkanlığının benimsenmesi için başlattığımız bu kampanya devam edecektir. Şuan için 600 öğrenciye kitaplarımız hediye ettik ve yıl sonuna hedefimiz 20 bin öğrenciye kitap hediye etmektir. Sizlerde bu kampanyamıza katkınız olsun istiyorsanız ilköğretim seviyesinde ki kitapları bizlere ulaştırabilirsiniz. Okulların belirlenmesinde bizlere yardımcı olan Elazığ Türk-Eğitim Sen şube başkanı Talat Efe ve yönetimine teşekkür ederim.

“Kitapsız büyüyen çocuk susuz
ağaca benzer..”
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

GELECEK NESİLLER İÇİN, VAR OLSUN ÜLKÜ OCAKLARI.. ”

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter