ELAZIĞ ÜLKÜ OCAKLARI FIRAT ÜNİVERSİTESİ ŞEHİTLER İÇİN BASIN BİLDİRİSİ

Elazığ Ülkü Ocakları Fırat Üniversitesi Teşkilatı Silvan’da şehit olan üç polis memuru için Veteriner Fakültesi önünde toplandı. Şehitlerin ruhları için okunan Kuran-ı Kerim’den sonra bir basın açıklaması yapan Elazığ Ülkü Ocakları Fırat Üniversitesi Başkanı Ömer Faruk OMRAK:
“Türk-İslam Davası’nın sancaktarları olan Fırat Üniversitesi’nin yiğit bozkurtları cümleten selamun aleyküm. Okumuş olduğumuz Kuran-ı Kerim tilavetini Cenab-ı Hak dergahı izzetinde kabul eylesin.
Devlet ve millet olarak iç ve dış mihraklardan dolayı sıkıntı çektiğimiz şu süreçte en son Diyarbakır’da şehit olan güvenlik güçlerimize rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diliyorum.
Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor süreçte, iç ve dış tehditlerin farkındayız. Ülkücü Hareket olarak üzerimize düşen sorumlulukların bilincindeyiz. Bu ruh bu bedende olduğu sürece, Fırat Üniversitesi var olduğu sürece Fırat’ın Ülkücüleri de var olacaktır. Fırat’ın Ülkücüler’i olarak şunun bilinmesini istiyoruz: kavgamız vatanı bölmek isteyenlere, milleti birbirine kırdıranlara ve onlara çanak tutanlara karşıdır. Bu hususta yüreğinde vatan sevgisi olan bu necip milletin imanlı bütün gençlerini safımızda görmek istiyoruz. Bizim üzerimizden plan yapan, saflarına çekmek isteyen şer odaklarına şunu açıkca haykırıyoruz: kimsenin senaryosuna figüran olmayacağız, provokasyonlara gelmeyeceğiz.
Bu yolda gücümüzü ve kudretimizi ilk önce davasını güttüğümüz Yüce Allah’tan daha sonra ise siz Bozkurtlardan alıyoruz.
Hasbünallahu ve nimel vekil, nimel vekil ve nimel mevla, Allah bize yeter o ne güzel vekildir.​


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter