Elazığ Ülkü Ocakları 4. Köy Kütüphanesini Kurdu

Geçtiğimiz aylarda Acıpayam Köyü’nde Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU, Dallıca Köyü’nde Prof. Dr. Aziz SANCAR ve Cip Köyü’nde “Oğuz Ata” isimleriyle kütüphaneler kuran Elazığ Ülkü Ocakları, köy kütüphanelerinin dördüncüsünü Elazığ Merkez’e bağlı Sarılı Köyü’nde “Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi” ismiyle kurdu. Köy muhtarlığına ait binanın bir odasında kurulan kütüphanede 3000’in üzerinde kitap kullanıldı.

Sarılı Köyü Muhtarı Servet GÜLTÜRK, Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat TAŞKIN, Sarılı Köylüler ve çok sayı da Ülkü Ocaklı gencin katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat Taşkın:

Saygıdeğer Sarılı Köyü Sakinleri, Kıymetli Basın Mensupları

Elazığ Ülkü Ocakları olarak “Kütüphanesiz köyümüz kalmasın.” şiarıyla çıktığımız bu yolda, kurmuş olduğumuz 4. Köy Kütüphanesi olan Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi Kütüphanemizin açılış törenine hepiniz hoş geldiniz.

Değerli Sarılı Köyü Sakinleri, Bir millet düşünün, İlay-ı Kelimetullah davası için her yere giden, 3 kıta 7 denizde İslam Bayrağı’nı dalgalandıran, Peygamber Övgüsüne nail olan,
İlimde irfanda ve sanatta zirveyi gören Ve belki de en önemlisi
Allah’tan gayrısına boyun eğmemiş bir millet…

Evet, bu millet Türk Milleti’dir. Bugün 814 bin km2’ye sıkışmış,
içten hainler dıştan ise düşmanlar tarafından kuşatılan,
adı konulmamış bir sömürünün mağduru,
manevi kavramlarının içi boşaltılmış,
her türlü algı operasyonu ile moralsizliğe bulanmış Türk Milleti…
Evet millet olarak gerçekten zor günler geçiriyoruz, bu herkesin malumu

Ama umutsuzluk yok; çünkü umutsuzluğun dinimizde yeri yok.
Biz dar günün ömrünün kısa olacağını biliyoruz,
Türk Milleti’nin çevresini saran sinsi kuşatmaları yaracağını da biliyoruz;
“Önce tedbir sonra tevekkül” dendiğince dişimizi sayanlara karşı her türlü hazırlığı yapmak mecburiyetindeyiz.
Bunun için, aydınlık bir Türkiye , umut dolu Yarınlar için evvela  okumak, okumak ve hep okumak zorundayız; çünkü
Kitap okumak, bunu özendirmek, kütüphaneler kurmak, yani bilime ve insana yatırım yapmak bir milletin uyanışında ve ayağa kalkmasında çok önemli bir hamledir.

Durum böyleyken bugün Elazığ Ülkü Ocakları olarak kurduğumuz 4. Kütüphanenin açılışını yapmanın hakikaten  gururunu yaşıyoruz. Farklı alanlarda yaklaşık 3000 kitaptan oluşan kütüphanemizin kurulmasına katkı sunan herkese ve özelikle bizlere gerekli kolaylıkları sağlayan köy muhtarımız Servet GÜLTÜRK beyefendiye teşekkür ediyorum.

Anadolu’nun manevi Fatihi, Ulu Atamız Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi’nin adını verdiğimiz Kütüphanemizin de Sarılı Köyümüze hayırlı, uğurlu ve faydalı olmasını diliyor, sizlere de katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat Taşkın’dan sonra bir konuşma yapan Sarılı Köyü Muhtarı Servet Gültürk;

“Bu kütüphanenin köyümüze hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum, Bu güzel kütüphaneyi köyümüze kazandıran Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat TAŞKIN’a ve yönetimine teşekkür ediyorum. “ dedi.

Yapılan açılıştan sonra köy halkı kütüphaneyi gezip, kitapları inceledikten sonra Elazığ Ülkü Ocaklarına teşekkür ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter