Edirne Ülkü Ocakları “Ülküde Birlik Ülkede Birlik” Konferansı Düzenledi

Edirne Ülkü Ocakları tarafından Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde Lider Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanlarından Şükrü Alnıaçık’ın konuşmacı olarak katıldığı “Ülküde Birlik Ülkede Birlik” Konferansı düzenlendi. İlginin ve katılımın üst düzeyde olduğu konferansa saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı. Ardından Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanı Taner Albayrak konuşma yaptı. Konuşmasında;

“Şol gökleri kaldıranın, donatarak dolduranın, ol deyince olduranın 99 adıyla,  siz değerli dava arkadaşlarımı saygı ile selamlıyorum.  Geçtiğimiz günlerde hain bir terör saldırısı sonucunda şehadet şerbetini içip Rahmet-i Rahmana kavuşan Yusufiyeli Cengiz Akyıldız Ağabeyimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve Ülkücü Harekete sabır diliyorum.Camiamızın başı sağ olsun. Ecel dediğin er kişinin kevseridir. Allah mekanını cennet, ruhunu şad eylesin.

Bildiğiniz üzere 13 Ocak tarihinde Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Bey Edirne’mize il ocak başkanlığı atamasını yapmak üzere teşrif etmiştir. Bu ziyaretinde bu kutlu göreve beni atamıştır. Şahsım adına bu kutlu ve yüce davanın bayrağını Sayın Genel Başkanımızın elinden almak benim için ayrı bir şereftir. Giydiğimiz bu ateşten gömleği kendi bedenimizi yakmadan taşıyabilme şerefine nail olabilirsek ne mutlu bize. Dilerim ki Edirne Ülkü Ocakları’nda görev yapan her bir kardeşime bu bayrağı taşıma görevi nasip olur. Bu çatı altında biz gençlere büyük görevler düşmektedir. Bu kutlu yolda dava şuuru toplumsal bir hedefe ulaşmak üzere çileli bir yolculuğu göze almaktır. Aynı hedefe yürüyenler arkadaştır, kardeştir prensibini temel alan toplumsal bir birliğin harcıdır. Dava şuuru dirilik iksiridir, bitmek bilmeyen bir aksiyonun atan kalbidir. Dava şuuru Cenab-ı Hakk’ın rızasını kazanma aşkıdır. İlay-ı Kelimetullah benliğimiz, Nizam-ı Alem düsturumuzdur. Yani amacımız Allah’ın kelamını dünyaya yayarak aleme düzen veren bir yolda Türk-İslam Ülküsü’nü yaşatıp Turan’a varmak olacaktır.Bu hedefe öncelikle eğitimi ele alarak çıkmak istiyoruz. Her bir kardeşimizin ülkemiz için iyi bir birey olmaları yolunda çaba sarf edeceğiz. Bir neslin en iyi ve donanımlı gençlerini yetiştirip devletimize, milletimize, davamıza ve ailelerine hayırlı bireyler yetiştirme noktasında faydalı olmaya çalışacağız. Ektiğimiz her bir fidanın bu kısa ömürde kuruyan dal değil de, büyük bir çınar olmalarında sizlerin de desteğini bekliyorum.Konuşmama son verirken konferansımızın ana teması olan “Ülküde Birlik Ülkede Birlik” konusunda bulunduğumuz camianın temsilcileri olarak şunları söylemek isterim. Davamıza, ülkülerimize her zamankinden fazla sahip çıkarak ülkemizin refahı için mücadelemize hız kesmeden devam etmeliyiz.   Hacı Bektaş-ı velinin bir sözünde dediği gibi bir olalım, iri olalım, diri olalım. Evet bugün bir olma iri olma ve diri olma zamanı gelmiştir.

Biz bir bütün olursak, bizi hiç bir güç yıkamaz. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya çalışan, aramıza nifak tohumu ekenlere fırsat vermeyeceğiz.Saygı ve sevgilerimle teşekkür ederim.” diyerek konuşmalarına son verdi. Ardından Yusufiyeli Şehit Cengiz Akyıldız’ın hayatını anlatan bir video izletildi. İzlenen bu video esnasında duygusal anlar yaşandı.

Videodan sonra küçük Asena Asya Bayraktar kardeşimiz Vatan şiiri ile konferansa gelen değerli misafirlere güzel anlar yaşattı. Yapılan şiir dinletisi sonrasında büyük bir alkışla sahneye çıkan  Şükrü Alnıaçık Bey’in “Ülküde Birlik, Ülkede Birlik” temalı konferansa  konuşmak üzere sahneye çıktı. Öncelikle Serhad şehri Edirne’nin öneminden bahsetti. Konuşmasında ülkenin bu zor günlerinde vatanın bölünmemesi için Ülkücülere düşen görevlerden bahsetti. Ülkede birliğin ancak Ülküde birlikten geçtiğinin altını çizen Alnıaçık, gündeme dair birçok konuya da değindi. Soru cevap kısmının ardından Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Taner Albayrak’ın Şükrü Alnıaçık’a plaketini takdim etmesiyle birlikte program sona erdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter