Edirne Ülkü Ocakları Şükrü Sancak Ağabeyimizi Andı

Akranları mahallede çelik çomak oynarken Zeytinburnu’nun ara sokaklarında top peşinde koşarken O’nun ülkü adlı bir yâre gönül kaptırışıdır O’nu vuslata erdiren.
Zeytinburnu, Abdûlhak Hamit Tarhan ilköğretim okulu 8. sınıf öğrencisi Şükrü Sancak’ın, Ülkücü Hareketin ilk şehidi Ruhi Kılıçkıran’ı andırırcasına, Ramazan Ayının 23. günü, “19 Aralık 2000” tarihinde, Zeytinburnu Ülkü Ocaklarına girerek içeri kurşun yağdıran terörist itlerin kurşunlarıyla, şehadete ermesi, mıh gibi çakılır beynimize.
Ülkücüler olarak Şehitlerimizi Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız..
Edirne Ülkü Ocakları Şükrü Sancak ağabeyimizi Şehadetinin 13. yılında kabri başında gerçekleştirilen anma programıyla andı.Programa Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Tahsin Aktaş, İl Ocak yöneticileri, MHP Kadın Kolları İl Teşkilatı, MHP Süloğlu İlçe Başkanı ve bir çok ülküdaşımız katıldı.Program İl Ocak Başkanı Aktaş’ın  şehidimizin Şehadet olayını anlatmasıyla başladı. Bu konuşması esnasında duygusal anlar yaşandı. Daha sonra Edirne Ülkü Ocakları Orta Öğretim teşkilatından bir kardeşimiz  tarafından Yasin-i Şerif okundu. Şükrü Sancak ağabeyimizin kabri başında asılı olan Türk bayrağının değiştirilmesiyle program son buldu.

Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter