Edirne Ülkü Ocakları Huzurevini Ziyaret Etti

Edirne Ülkü Ocakları, Edirne Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek sıkıntılarını, dertlerini ve problemleri ile Gençlerden istek ve taleplerini dinledi.

Özellikle çocuklarından bahsederken hüzünle karışık duygulu anlar yaşayan yaşlı amca ve teyzelerin, Ülkü Ocaklı gençlerin kendilerini ziyaret etmesinden çok memnun kaldıkları gözlendi. 1,5 saatten fazla süren ziyaretin sonunda Edirne Ülkü Ocakları mensupları, yaşlı amca ve teyzelerinin ellerini öperek hayır dualarını aldı.

Ziyaret sonrası, Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanı Taner Albayrak tarafından yapılan açıklamasında “Programımızın amacı huzurevi sakinlerinin yalnız olmadıklarını belirtmek ve bunu orada kalanlara hissettirmekti. Bugün çeşitli sebeplerden ötürü huzurevinde kalmak zorunda olanlar asla kaderine terk edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) ‘Ahde vefa imandandır’ hadisi şerifinden ve Türk Milleti’nin ‘Küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak’ töresinden hareketle bugünü bizlere miras bırakanlara gereken ilgi ve alaka gösterilmelidir. Çünkü bugünün gençleri olan bizlerde yüce Yaradan ömür verirse gelecekte bizleri nelerin beklediğini bilmeden yaşlanacağız. Eğer bizler burada kalanları unutursak ve onları hatırlamassak gelecek nesillere bırakacağımız milli-manevi değerlerimizden geriye çokta bir şey kalmayacağı inancındayız” denildi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter