Edirne Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Atsız Okuma ve Anlama Etkinliği

Edirne Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi vefatının 39. yılı dolayısıyla Hüseyin Nihal Atsızı Anma ve Anlama programı gerçekleştirdi.

Ülkü Ocakları İl Binasında gerçekleştirilen programda Bayanlar Birimi Başkanı Emine Yavuz kısa bir konuşma yaparak şunları kaydetti: “”Hüseyin Nihal Atsız davamıza yön veren abide şahsiyetlerden bir tanesidir, Vefatının 39. yılında Atsız Atamızı anmak ve anlamak için bu etkinliği gerçekleştirdik. Atsız Hocamızı anlamanın ve anmanın en güzel ve en etkili yolunun onun eserlerini okumak ve okutmak olduğu düşüncesindeyiz. Bu programın hazırlanmasında bize destek olan, İl Ocak Başkanımız ve Yönetimimize, Görevi iki gün önce devraldığım önceki Bayanlar Birimi Başkanım Firuze Coskun’a, Sosyal Faaliyetimiz Birim Başkanımız Helin Can Başkanımıza, Önceki Sosyal Faaliyet Birim Başkanımız Yasemin Şahin’e, Türk Ocakları’na ve programda yer alan tüm ülküdaşlarıma teşekkür ederim. Atsız Atayı sadece bugün değil her zaman anmamız, anlamamız ve anlatabilmemiz gerekmektedir.Bu nedenle bundan sonra her hafta Atsız Ata Okuma Günleri düzenleyeceğiz.Atsız Hocamıza olan vefa borcumuzu ancak eserlerine ve fikirlerine sahip çıkarak ve onları yayarak ödeyebiliriz. Bu programda aramızda yer aldığınız için hepinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım. ” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra İl Ocak Binasında bulunan herkes Hüseyin Nihal Atsızın yazdığı kitaplardan alarak Atsız Ata’nın eserlerini okudu ve her hafta bu programın yapılacağı belirtilerek program sona erdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter