Düzce Ülkü Ocaklarından Milli Uyanış Gecesi

Düzce Ülkü Ocakları ölümünün 77. yılında Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u ve Ülkücü Şehidimiz Ercüment Yahnici’yi ölümünün 34. yılında rahmet ve minnetle andı .Programımıza MHP Düzce İl Başkanı, İlçe Başkanları , Kamu-Sen İl Başkanı , Türk Eğitim-Sen İl Başkanı , MHP Belediye Başkanları ve Adayları katılmıştır.

Program İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan KAPLAN’in okuduğu Yasin-i Şerif ile başladı. Program MHP Düzce İl Başkanı Abdullah DANIŞMAZ konuşmasıyla başladı . Daha sonra günün anlam, önemi ve milli şuura dair İl Ocak Başkanı Samet ÇABUK kısa  bir konuşma yaptı. Konuşmasında ;” ”Korkma!” diye söze başlamıştı İstiklal Marşımızı yazarken. Korkmadık , hiçbir tehdide boyun eğmedik. En karanlık dönemde Kür-Şad olduk, Atilla olduk , Fatih olduk, Mustafa Kemal olduk. Bugün de Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY oluyoruz . Yırtıyoruz dağları enginlere sığmıyoruz taşıyoruz. Başbuğumun bahsettiği Ercüment YAHNİCİ oluyoruz . Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in dediği gibi ” Ercüment geliyor aklıma gencecik bedeniyle sığmadı mezara. ” Bizde Ercüment YAHNİCİ oluyor , mezara sığmıyoruz . Bu vesileyle Ülkücü Şehidimiz Ercüment YAHNİCİ ‘yi , bu topraklar için Şehit olmuş bütün dava büyüklerimizi de rahmet ve özlemle yad ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Ne mutlu türküm diyene , ne mutlu Ülkücüyüm diyene !” sözlerini dile getirdi.

Program Mehmet Akif Ersoy’ un milliyetçilik yönünün anlatıldığı konferans ile devam etti. Konferans’ tan sonra Ortaöğretim Birimi tarafından bu sene düzenlenen , en güzel İstiklal Marşı okuma yarışmasında ilk üçe giren liseli ülküdaşlarımıza İl Ocak Başkanı Samet ÇABUK hediyelerini takdim etti . Akabinde ise Üniversite Teşkilatından Ahmet Erden’in saz çalması , Orta Öğretim Teşkilatından Furkan Dertli’nin çaldığı ney eşliğinde Mehmet Akif Ersoy’dan şiirler okundu. Daha sonrasında Üniversite Birimi tarafından hazırlanan Milli Uyanışın önemi konulu slayt gösterisi ile program sona erdi .

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter