Dünden Bugüne Osmaniye Ülkü Ocakları Eski Ocak Başkanları İle İftar Yemeği

Osmaniye Ülkü Ocakları İl Başkanlığı geçmiş dönemlerde İl ve İlçe Ocak Başkanlığı görevinde bulunanlara iftar yemeği verdi.

Duygu dolu anların yaşandığı iftar yemeğinde  Osmaniye Ülkü Ocakları İl Başkanımız Fatih Eroğlu bir konuşma yaptı. Konuşmalarında :

‘’45 yıl önce yine böyle mübarek bir ayda Ankara’nın soğuk ayazı, Çukurova’nın Temmuz sıcağından daha çok yakmıştı yürekleri. Fatihin İstanbul’u fethettiği yaştaki bir yiğit Peygamberine küfredenlere bedenini siper etmiş ve bu kutsal davanın ilk şehidi olmuştu. Yüce Allah’a şükürler olsun ki ilk şehidi bizim topraklarımıza nasip etmişti. Vuruldukça çoğalıyor Ülkü sevdası yüreklerde bin ölüp bin diriliyorduk. Bizler bu davayı 3 Mayıs’ta tabutluklarda sevdik, bir Ramazan ayında Ruhi Kılıçkıran ile sevdik, arkadaşları açken yemek yemeyi kendine zul gören İmamoğlu ile sevdik, 72 saat işkence yapılan Önkuzu ile sevdik, gencecik çoçuklar Şehit düşerken ben hala yaşıyorum diyen Gün Sazak ile sevdik, darağacına korkusuzca çıkıp ”Mustafalar ölür Allah davası ölmez diyen Pehlivanoğu ile sevdik, yağmurun çisil çisil yağdığı bir günde idam edilen Halil Esendağ ile sevdik, celladından helallik isteyen Selçuk Duracık ile sevdik, namaz kılıyor diye Mamak’ta şehit edilen Hüseyin Kurumahmutoğlu ile sevdik, beş bin şehitle sevdik bu davayı, bir Nisan ayında kar tanelerin de sevdik. Ve sizlerle sevdik bu davayı, her sabah abdest alıp aileleriyle helalleşmenizi sevdik, bu mübarek ocağa yıllarca göğüslerinizde ateş gözlerinizde su taşıdınız. Allah hepinizden razı olsun, Yastığımız mezar taşı yorganımız kar olsun, biz bu yoldan dönersek namus bize ar olsun.’’ dedi.

Daha sonra çay bahçesine gecilip ocak başkanları dönemlerine ait anılarını dinleyip istişare edildi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter