Dünden Bugüne Kıbrıs Ülkü Ocakları Başkanları İftar Yemeğinde Buluştu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, kurulduğu günden bugüne kadar adanın dört bir tarafında hizmet etmiş, görev yapmış ve teşkilat için emek harcamış bütün Ülküdaşlar İçin Dünden Bugüne Ahde Vefada Adlı İftar Programı düzenlendi.

Düzenlenen iftar programına Kıbrıs Türk Halkı ve Öğrenciler de yoğun katılım göstermiştir. Açık havada düzenlenen iftar programına çok sayıda Ülküdaşımız katıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ülkü Ocakları Başkanı Adem Yurdagül İftar programı sonrasında günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi:

“Allah’ın rahmetinin ve bereketinin bol olduğu duaların kabul olduğu bu maneviyatı bol iftar soframıza hepiniz hoş geldiniz. Sizi Yüce Allah’ın selamlarıyla selamlıyorum. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tertip ettiği bu iftar programının muhabbete, dayanışmaya ve paylaşmaya vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu edebi azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif’in şuanda 25. İftarına erişmeyi Yüce ALLAH bize nasip eyledi. Bugün 25.gününe eriştiğimiz Ramazan-ı Şerifin Ülküdaşlarımıza, ülkemize, aziz milletimize ve tüm Türk-İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu iftar sofrasında Ezani Muhammed’in sesiyle, bağımsızlığımızın tescili olan Türk ve KKTC bayrağının gölgesiyle, bedenin açlığı değil, yıllardır özlem duyduğumuz birlik ve beraberlik duygularımızı da doyurduk. Rabbim Doğu Türkistan’da, Kerkük’te, Arakan’da, Mısır’da ve Suriye’de kanla, gözyaşıyla ve acıyla iftarını açan kardeşlerimize de mağfireti ve kudretiyle yardım etmesini diliyorum. Ruhun bedeni terbiye ettiği bu mübarek ayda birlik ve beraberliğimizin daimi olmasını Cenabı Allah’tan niyaz eder ve yarın ömrümüzün yetiştiği Kadir Gecesi’nin Türk-İslam Âlemi için mübarek olmasını Cenabı Allah’tan dilerim. Allah’ın Rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.” Dedi.

İftar Programı Kur’an-ı Kerim okutulması ve dualarla sona erdi.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter