Dünden Bugüne Ankara Ülkü Ocakları Başkanlarını Misafir Ettik

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın dünkü misafirleri 1968’den bugüne Ankara Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış Ülkücülerdi.

Mübarek Ramazan ayında Ülkücü Harekete hizmet eden yunus gönüllülerin katılımıyla gerçekleştirilen iftar programları, Ülkücü Hareketin dünü, bugünü ve yarını üzerine yapılan konuşmalarla bambaşka bir çehreye bürünmektedir. Dünkü iftar da bu minvalde gerçekleşti ve Ülkücü Hareketin en zor zamanlarında Ankara Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış büyüklerimizin anıları yad edildi.

Kutlu ocağımızı şereflendiren çok kıymetli Ankara Ocak Başkanlarımız, Ülkücü Hareketin şanlı mazisini süsleyen kahramanlık hikayelerinden, Ülkücü insan modeline kadar birçok konudaki fikirlerini bizlerle paylaştılar. Eğitimin ne kadar önemli olduğunu ifade eden ocak başkanlarımız, ülkenin parlak bir geleceğe sahip olması için Ülkü Ocaklı gençlerin daha çok çalışması gerektiğini vurguladılar. Tek tek söz alan kıymetli ocak başkanlarımız, Ülkücü Harekete hizmet etmekten duydukları gururu ve genç kuşaklara yol gösterecek anılarını anlattılar.

Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz iftar sonrası yaptığı konuşmada:

Bu mübarek ayda davetimize icabet eden eski yeni Ankara Ülkü Ocakları başkanlarımdan Allah razı olsun. Ülkü Ocakları çatısı altında bulunmuş herkesin çok iyi bildiği gibi makamlar ve mevkiler geçicidir. Asıl olan Milliyetçi- Ülkücü camianın tek yürek olmasıdır. Özlemle beklenen “Lider Ülke Türkiye” ülküsünü gerçekleştirmek için gecesini gündüzüne katıp çalışan herkesten biz razıyız, Allah’ta razı olsun.

Ülkenin içinde bulunduğu durum dikkate alındığında, birlik ve bütünlüğümüzün teminatı olan Ülkü Ocakları’nın varlığı dosta güven düşmana korku salmaktadır. Çok farklı cephelerden yürütülen alçakça senaryoların boşa çıkması bizim birlik ve beraberliğimizden geçmektedir. “ dedi.

Genel Başkanımızın konuşmasının ardından bir süre daha sohbet edildi. Ardından hatıra fotoğrafı çektirilerek bu anlamlı ve güzel iftar programı sona erdi.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter