Doğu Türkistan’daki Şehitlerimiz İçin Türkiye Genelinde Gıyabi Cenaze Namazı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı geçtiğimiz günlerde Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dışı olaylar neticesinde hayatını kaybeden Şehit olan soydaşlarımızın ruhları için Türkiye’nin dört bir yanında gıyabi cenaze namazı kılındı.

Doğu Türkistan’da Türk varlığını yok etmek amaçlı yürütülen hain senaryolar karşısında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak tepkimizi ortaya koyduk. Ülkücü hareket olarak her zaman soydaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek istedik. Uzun yıllardır Çin zulmü altında yaşamaya çalışan ve ileri derecede asimilasyon politikasına maruz kalan Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin çektiği zorlukları unutmadık ve kamuoyuna duyurmak için gerekli çabayı her platformda ve her fırsatta gösterdik.

Ülkücü Hareket olarak bu yapılan zulme tepkisiz kalmayacağımız bilinmelidir. Bugün soydaşlarımızın acılarını paylaşmak ve yaşananları gündeme taşımak gayesiyle Ülkü Ocakları Genel Merkezi ve 75 İl Ocağımız olarak bulundukları illerdeki merkezi camilerde gıyabi cenaze namazı kıldık. Soydaşlarımızı anmak ve onlara karşı son görevimizi yerine getirmeye çalıştık. Dualarımız büyük Turan ülkümüzün gerçekleştirerek bu acılara son vermek içindir. Allah buraya gelerek bizlerle bu duyguları paylaşan herkesten razı olsun.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter