Denizli Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Nevruz Bayramını Kutladı

Denizli Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Pamukkale Üniversitesi Teşkilatı ve Pamukkale Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Nevruz etkinliği düzenledi.

Üniversitede gerçekleştirilen etkinliğe üniversiteli ülkücülerin yanı sıra vatandaşların da katılımı yoğun oldu. Denizli  Ülkü Ocakları Üniversite Teşkilatı Başkanı İdris Ömer  ve Ülkücüler, örs üzerinde demir dövdü, yumurta tokuşturdu ve yakılan ateşin üzerinden atladı.

Kutlamada konuşan Denizli Ülkü Ocakları Üniversite Teşkilatı Başkanı İdris Ömer, Nevruz’un bir Türk bayramı olduğunu belirterek, “Bilindiği gibi Nevruz ateşinin üzerinden atlamak hastalıklardan, kötülüklerden arınmayı ve temizlenmeyi ifade etmektedir. Şimdi Türk’ün geleneğini Türk’e ihanet için istismara kalkanlara sesleniyoruz; Yaktığınız lastiklerin kara dumanı nerenizi temizlemektedir” dedi.

Nevruz’un büyük Türk milletinin kıtaları aşarak Kızıl Elma’ya varan uyanışının ve hürriyet sevdasının bir yansıması olduğunu ifade eden Ömer,   ”Nevruz, coğrafyaları şekillendirip, dünyayı yönetmeye talip olan bir milletin içerisinde taşıdığı kutlu bir ateştir. Taşıdığı değerler ve tarihi önemi bakımından Türklüğün bayramı olan ve birçok Türk Cumhuriyeti’nde milli bayram olarak kutlanan Nevruz’u ülkemizde bazı kesimler, farklı bir kulvara çekmek suretiyle saptırmakta ve şiddetin aracı haline getirmek istemektedirler. Türk’ün bayramı olan Nevruz’u manipüle etme yoluyla, terörizmin propaganda sahası haline getirmek isteyenlere karşı milletimiz, her Nevruz döneminde olduğu gibi bu yıl da gereken sorumluluk çerçevesinde sağduyulu ve vakur bir şekilde hareket ederek, şiddeti esas alan bölücü hareketlere ve onların destekçilerine asla taviz vermeyecektir. Kültürel erozyon sürecinin giderek hızlandığı ülkemizde Nevruz’un içinde barındırdığı birlik, dirlik, kardeşlik, bolluk, bereket gibi değerlere millet olarak duyduğumuz özlem her geçen gün kat be kat artmaktadır. Bu özlemden yola çıkarak Nevruz’un anlamına yaraşır bir şekilde, ülkemize bolluk, bereket ve mutluluk getirmesini; birlik ve beraberliğimizin artarak devam etmesini temenni ederek, Türk Milleti’nin bayramını kutlarız” diye konuştu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter