Çumra Ülkü Ocakları’ndan Tiyatro Gösterisi

Çumra Ülkü Ocakları geçtiğimiz pazartesi günü Çumra belediye düğün salonunda “Ali Arslan” adlı tiyatro gösterisi düzenleyerek Başbuğ Alparslan Türkeş’i andı.

Tiyatro gösterisi saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Çumra Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Sever tarafından açılış konuşması yapıldı. Sever konuşmasında:  “Başbuğumuz Alparslan Türkeş fikirleri yaptıkları ile bir dünya lideri olmuştur. Onun fikirlerinin ve bize bıraktığı miras olan davanın kıyamete kadar bekçisiyiz.” dedi. Daha sonra Çumra Belediye Başkanı Yusuf Erdem kürsüye davet edildi. Erdem:  “Alparslan Türkeş hayatı boyunca Türk Milliyetciliğini yaşatmak için savaşmıştır. Biz de kıyamete kadar yaşatmak için savaşacağız.” dedi.

“Ali Arslan” adlı tiyatro gösterisi sergilendi. Gösteride Alparslan Türkeş’in hayatından örnekler gösterildi. Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun idam edilişi sahnesinde duygulu anlar yaşandı. Tiyatro gösterisi izleyiciler tarafından dikkatle izlendi. Proğram sonunda gösteriyi hazırlayan ekibe Çumra Belediye Başkanı Yusuf Erdem ve Çumra Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Sever tarafından hediyeler verildi.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter