Bozkır Ve Çumra Ülkü Ocakları Etkinlikler Düzenledi.


Çumra Ülkü Ocakları Başbuğ’u “Ali Arslan” Adlı Tiyatro İle Andı. Çumra Ülkü Ocakları geçtiğimiz Pazartesi günü Çumra Belediye Düğün Salonu’nda “Ali Arslan” adlı tiyatro gösterisi düzenleyerek Başbuğ Alparslan Türkeş’i andı. Tiyatro gösterisi saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Çumra Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Sever tarafından açılış konuşması yapıldı. Sever konuşmasında “Başbuğumuz Alparslan Türkeş, fikirleri yaptıkları ile bir dünya lideri olmuştur. Onun fikirlerinin ve bize bıraktığı miras olan davanın kıyamete kadar bekçisiyiz” dedi. Daha sonra Çumra Belediye Başkanı Yusuf Erdem de bir konuşma yaptı. Erdem “Alparslan Türkeş hayatı boyunca Türk Milliyetciliğini yaşatmak için savaşmıştır. Bizde kıyamete kadar bu uğurda savaşacağız” dedi. Ardından “Ali Arslan” adlı tiyatro gösterisi sergilendi. Gösteride Alparslan Türkeş’in hayatından örnekler gösterildi. Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun idam edilişi sahnesinde duygulu anlar yaşandı. Tiyatro gösterisi izleyiciler tarafından dikkatle izlendi. Program sonunda gösteriyi hazırlayan ekibe Çumra Belediye Başkanı Yusuf Erdem ve Çumra Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Sever tarafından hediyeler verildi.

 

Konya, Bozkır Ülkü Ocakları tarafından Bozkır Kapalı Spor salonunda ” Sensiz Asla Ülküde Birlik” gecesi düzenlendi. Ülkücü sanatçılardan Mustafa Yıldızdoğan ve Konyalı Eda katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda. Bozkır Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Yılmaz bir konuşma yaptı.

Programa MHP Konya İl Başkanı Tarık Taşçı, MHP Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu, Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, Bozkır Belediye Başkanı Mustafa Uyar ve belde belediye başkanlarıda katıldı.

Gece boyunca dolu olan salon, Bozkır Folklör gösterisi, Konyalı Eda ve Mustafa Yıldızdoğan ile hiç durmak sızın çoştu…

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter