Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının 75. Yıldönümüne İlişkin Basın Açıklaması

İstiklal Harbimizin lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in ebediyete intikal edişinin üzerinden 75 yıl geçmiştir. Aradan bunca yıl geçmesine rağmen,  Türk milletinin Gazi Paşa’ya olan sevgi ve saygısı halen canlılığını korumaktadır.  Onun eserleri ve Türk milletini yükseltmek için ortaya koyduğu çaba;  hafızalardaki yerini muhafaza etmektedir.  Türk tarihinin en mühim simalarından biri olan Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

Ne yazık ki ülkemizde Atatürk’ten ve cumhuriyetin kuruluş felsefesinden rahatsız olanlar da bulunmaktadır. Bunun en somut örneğini mevcut siyasi iktidar teşkil etmektedir. Onların bu sancısı, cumhuriyetin kuruluş felsefesinin Türk milliyetçiliğinden kaynak bulması dolayısıyladır. “Milliyetçiliği ayaklar altına alan” bu zihniyetin Türk düşmanlığı, bugün herkes tarafından çok net bir şekilde görülebilmektedir.

Devlet kurumlarından ‘T.C.’ ibaresi sökülmüş; milli törenlerin kutlanmasına gerek duyulmamış; her sabah çocuklarımızın okuduğu andımız kaldırılmıştır.  Siyasi sicili, Türk düşmanlığıyla dolu olan bu zihniyetin son icraatı ise; geçtiğimiz gün Diyarbakır’da “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” yazılı tabelayı kaldırmak olmuştur. Türklüğü ısrarla bir etnik kimlik boyutuna indirgeyenlerin; memleketimizdeki her farklılıktan bir ayrılık çıkarmaya yeltenenlerin, fırsat buldukça cumhuriyete saldıranların bu milletin birlik ve bütünlüğünü ortadan kaldırmak istediği açıktır.

Türk milliyetçileri, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in de belirttiği gibi “ Anıttepe ile Kocatepe arasına gerilmiş çelikten bir halattır.” Cumhuriyetin değerlerine,  Atatürk’ün emanetine sahip çıkmak Türk milliyetçilerinin asli vazifesidir. Bu duygu ve düşüncelerle,  başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz.


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter