Çıldır Ülkü Ocaklarından ‘Bayırbucaktan Ötüken’e bir millet uyanıyor’ Programı

Çıldır Ülkü ocakları tarafından Bayırbucaktan Ötüken’e bir millet uyanıyor adlı program düzenlendi

 Programa Ardahan MHP il Başkan’ı, Ardahan Ülkü ocakları Başkan’ı, Çıldır Ülkü Ocakları Başkan’ı,MHP İlçe Başkan’ları, il genel meclis üyesi, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, eğitimciler ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.
 Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından Çıldır Ülkü Ocakları Başkan’ı Volkan Toplaya açılış konuşmasını yaparak programı başlattı.
 Topkaya,”Dedem Korkut; vatan darda olduğunda; eli, obayı, Oğuz yiğitlerini toya, kurultaya çağırırdı.
Âşık Şenlik, işgal yıllarında köy köy, oda oda gezerek; ‘’Ehl-i İslam’a; can sağ iken düşmana yurt verilmeyeceğini’’, Benasfer Urus’a, Ermeni’ye ise ‘’Hulüs-ü kalple, Allah’tan Âl-î Osmanı istediğini’’ haykırırdı.
Bugün de vatanımız zor günler geçirmektedir. Üzerimizde kara bulutlar dolanırken, gönül sınırlarımız içerisinde her gün yiğitlerimiz toprağa düşmektedir.
Bizler de sizi bu bilinçle toya, birlik olmaya çağırdık. Vakit uyuma, ağıt yakma, tasalanma vakti değil; gün doğandan gün batana, Altaylar’dan Çıldır’a, Bayırbucak’tan Ötüken’e Oğuz uykusundan uyanma vaktidir. Hele hele ‘’nesli orman yabanisi olan’’ bir Rusya’nın ve ne idüğü belirsiz yapay bir Ermenistan’ın hayallerini süsleyen topraklarda yaşıyorsanız, göz bile kırpmaya lüksünüz yoktur.
İşte bu yüzdendir ki;
İlk olarak 1994 yılında kurulmuş ve son olarak ta Sayın Genel Başkanımızın katılımlarıyla 12 Mayıs 2013 tarihinde tekrar faaliyete geçirdiğimiz Çıldır Ülkü Ocağı; binlerce yıllık Oğuz-Kıpçak yurdunda, Alparslan’ın Anadolu’ya ilk adım attığı topraklarda, Kafkasya’nın eşiğinde, Anadolu’nun çatısında dalgalanan son bayrak; tüten son ocaktır.
Çıldır Ülkü Ocağı; asılsız ermeni iddialarının revaçta olduğu şu günlerde, tıpkı Göktürk Yazıtlarında ifade edildiği gibi; ‘’düşmanın ocak olup, kendimizin ise ateş olduğu bir zamanda’’ dört bir yönden altında bulunan gençliğimizin, tarihi hafızasını canlı tutan, milli ve manevi yönden donatan bir karargâhtır.
Çıldır Ülkü Ocağı; Aşık Şenliğin ‘’Canım Kurban Olsun’’ dediği Çıldır’da, edep ve erkânı yaşatan, ahlakî terbiyeyi gençlerimizde diri tutan, aşılayan bir adab ocağıdır.
Yüce yaradanın ‘’Oku’’ emrinin inancında ve ülkemizin yönetiminde Milliyetçi kadroların gerekliliğinin bilincinde olarak; üniversite ve ortaöğretim teşkilatlarını eğitim ve öğretim faaliyetleriyle aktif tutarak; Rahmetli Başbuğumuzun ifadesi ile ‘’tıbbiye laboratuarları ile ilahiyat fakültelerinin koridorlarını birleştiren’’, yani ilim ile imanı esas alan bir irfan ocağıdır.
Çıldır Ülkü Ocağı; kıt imkânlarıyla varlığını sürdüren, ancak ‘’nerede bir Türk varsa oradan olmanın’’ bilincinde olan; dün Doğu Türkistan’ı, Kerkük’ü, Karabağ’ı, bugünse Bayırbucak’ı unutmayan bir vefa ocağıdır.
Mevlüt Işık’ların, Turan TEKİNTONGAÇ’ların yurdunda tüten bu son ocakta köz olan, kor olan, ateş veren tüm ülküdaşlarımıza, yani sizlere yürekten teşekkür ediyorum.
Sizler için varız, sizler için olacağız.
Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diyerek konuşmasına son verdi.

Yöresel aşıkların sahne almasının ardından program slayt gösterileri ve Grup Göktürkler dinletisinden sonra sona erdi.

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter