Cengiz Baktemur Dualarla Anıldı

Ülkücü şehidimiz Cengiz Baktemur, kendi memleketi olan Doğanşehir’de Ülküdaşlarımız tarafından anıldı.

Program Doğanşehir Ülkü Ocakları ve MHP Doğanşehir İlçe Başkanlığı tarafından tertip edildi. Özellikle civar esnafının yoğun katılım gerçekleştirdiği programda, bütün misafirler girişte karşılandı.

Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un da katıldığı mevlit programı öğlen namazını takiben başladı. Ku’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, mevlit okunması ile devam etti. Duanın ardından, konuklara ikram servisi yapıldı. Programa şehidimizin ailesi ve Malatya Ülkü Ocakları mensupları da katıldı.

Programın ardından Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, şehidimiz Cengiz Baktemur’un ailesini ziyaret etti. Şehidimizin kardeşleri ve onların aileleri, Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’u misafir ettiler. Bir aile sıcaklığında geçen ziyaret esnasında, şehidimizin çocukluk ve gençlik yıllarına ilişkin anılardan söz edildi.Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, şehidimiz Cengiz Baktemur’un hem yaşamıyla hem de ölümüyle her bir Ülkücünün kendisine yaşam düsturu olarak kabul etmesi gereken dosdoğru bir çizgiyi bizlere emanet bıraktığını ifade etti ve “Onu yetiştiren ve bu duyguları ona aşılayan ailesiyle beraber olmak hem bizler için bir gurur ve mutluluk kaynağı hem de imanın adeta bir şartı olan ahde vefanın gereğidir. Şehit ailelerimiz bizler için kendi ailelerimizden bile önde, önemli ve vazgeçilmezdir. Ülkücü Hareketin geleceği onların dualarıyla yükselecektir.” dedi.

Ardından Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, Ülküdaşlarımızla birlikte Cengiz Baktemur başta olmak üzere civardaki bütün Ülkücü Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret etti. Şehitlerimiz bir kez daha dualarla anıldı.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter