Çankırı Ülkü Ocaklarından Fırat Çakıroğlu’nu Anma Programı

Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanlığı Şehadetinin 1. Yılında Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU ve Aziz Şehitlerimiz anısına Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin avlusunda sabah namazına müteakip çorba ikramında bulundu. Vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanan etkinlik yapılan duanın ardından sona erdi.

Çorba ikramının ardından açıklamada bulunan Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanı Ali Serhat KALAYCI şöyle konuştu:

Bugün, Ege Üniversitesi’nde gerçekleştirilen hain saldırıda şehit düşen Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’nun şahadetinin 1. yıldönümü. Aradan geçen 1 yıla rağmen Fırat ÇAKIROĞLU’nun acısı ilk günkü tazeliği ile içimizi sızlatmakta, yüreklerimizi dağlamaktadır. Bizler Ülkü Ocakları olarak Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’nu asla unutmayacağız ve adını her daim yaşatacağız.

Ülkemizin çok zor günlerden geçmektedir, her gün şehit haberleri gelmekte, her gün bir kez daha ölmekteyiz. Milletimiz şehit haberlerine alıştırılmış, ne yazık ki bu vahim durum sayılarla ifade edilen bir olgu haline getirilmiştir. Ülkemiz hiçbir dönemde şehitlerimizi sayısal değerler ile ifade edecek kadar küçülmemiştir. Ancak üzülerek görüyoruz ki durum bu gün bu hale gelmiştir. Hükümetin yetkili organları asil görevlerini ifa etmeyi unutmuş adeta birer kınama makamı haline gelmişlerdir. Kınayarak terörle mücadele edilmez, ülke ise hiç yönetilemez. Yetkili makamları görevlerini yapmaya, ihmali bulunanları ise derhal gereğini yerine getirmelerine davet ediyoruz.

Herkes tarafından bilinmelidir ki; kim ne yaparsa yapsın, Aziz Milletimiz teröre boyun eğmeyecek, teslim olmayacaktır.

Hiçbir cani, hiçbir katil, hiçbir terör örgütü ve bunları himaye eden yerli ve yabancı iş birlikçiler amaçlarına ulaşamayacaktır. Türk milleti her türlü zorluğun üstesinden gelecek güç ve kudrete sahiptir.

 

Bu vesile ile tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Aziz Milletimize baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter