Çankırı, Karabük, Zonguldak ve Bartın Teşkilatlarımız Ziyaret Edildi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimiz teşkilat ziyaretleri kapsamında Çankırı, Karabük,  Zonguldak ve Bartın illerini ziyaret etti.

Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Bahadır Akbaba ile görüşen Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya, Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanlığı ve İlçe Ocakların mevcut durumu hakkında bilgi aldı.  Daha Sonra İl Ocak Yöneticileri ile teşkilatımızın verimliliğini arttırmak üzere istişarelerde bulundu. Sohbetin başında Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un selamını ileten Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya, yöneticiler ve gençler ile tek tek tanışarak görüşlerini aldı. Yapılan faaliyetler ve gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi alan Genel Başkan Yardımcımız, Çankırı Ülkü Ocakları’nın başarılarının devamını diledi. Çankırı ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimiz Karabük’e geçmek üzere şehirden ayrıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya’nın sonraki durağı Karabük oldu. Karabük Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden Ozan Kaya burada Karabük Ülkü Ocakları Başkanı Samet Sarıtaş, Ocak Yönetimi ve ortaöğretim gençleriyle sohbet etti. Açılan yeni eğitim öğretim yılında yapılması gereken çalışmalardan bahseden Genel Başkan Yardımcımız, ülkemizin bir ateş çemberinden geçtiğini bu süreçte bölücü mihrakların oyunlarına karşı alınacak en önemli zaferlerin birincilik kürsülerinde ülkücü kadroların olmasıyla gerçekleşeceğini belirtti. Karabük Ülkü Ocakları’nın faaliyetlerini inceleyen Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanlığını ziyaret etti. MHP Karabük il Başkanı Metin Demirel ile gündem ile alakalı sohbetlerde bulundu.

Karabük’teki görüşmeler sona erdikten sonra Genel Başkan Yardımcımız ve Genel Merkez yöneticilerinden oluşan heyet Zonguldak’a geçti. Burada Genel Başkan Yardımcımız, orta öğretim ve üniversite öğrencileriyle ülkemizin güncel sorunları ve özellikle eğitim ve öğretim kurumlarımızın sorunlarıyla ilgili bir bir toplantı yaptı. Günümüzde eğitim öğretim kurumlarında yaşanan belli başlı sorunların tarihsel gelişimleri üzerinde duruldu ve gençleri onlar üzerinden oynanmak istenen oyunlara karşı uyardı. Toplantının ardından Sayın Ozan Kaya, Zonguldak Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Özgür Kurt ile görüştü. Görüşmede Zonguldak’taki faaliyetler hakkında bilgi aldı ve çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimizin son durağı Bartın oldu. İlk olarak Bartın Ülkü Ocakları ziyaret edildi ve burada Ocak Yöneticileri ve gençler ile bir sohbet gerçekleştirildi. Sohbette yeni eğitim öğretim yılında ortaöğretim ve üniversitelerde güçlü,  başarılı teşkilatlar oluşturulmasının önemine değindi. Lise ve üniversitelerde öğrenci kulüp ve konseylerinde Ülkücü Hareketin mutlaka söz sahibi olması gerektiği bu seçimlerin planlı çalışmayla kazanılması gerektiğinin üzerinde önemle durdu. Bartın Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Çay ile görüşmesinin ardından ziyaretlerini noktalayan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticileri Bartın’dan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter