Çanakkale-Çan Ülkü Ocakları ‘’ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’’ Adlı Program Düzenlendi

Çan Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan ‘’ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’’ adlı programa ilgi yoğun oldu. Çan Belediyesi düğün salonunda gerçekleşen programa Çanakkale Ülkü Ocakları İl Başkanı Selçuk BİRER, Milliyetçi Hareket Partisi İl başkanı Hakan PINAR, Türk Sağlık-Sen Çanakkale Şube Başkanı Turan ÇAVDAR, TÜRKAV İl Başkanı Mehmet PATAN, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanları, STK Temsilcileri,Dernek Başkanları ve Basın Mensubunun yanı sıra bir çok ülkücü ile birlikte Çan halkı katılım sağladı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Kuran’ı Kerim Tilavetinin ardından konuşmalarını yapmak üzere Ülkü Ocakları Çan İlçe Başkanı Mustafa CEYLAN ‘’Türklük bilinci ve islam ahlakına sahip her bir ülkücü için aziz vatan bir şereftir ve 102 yıl önce ÇANAKKALE GEÇİLMEZ dedirten çeyrek milyon insanla aynı ruhu taşımaktadır.’’ diyerek cümlelerini bitirerek konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Ülkü Ocakları İl Başkanı Selçuk BİRER ‘’ Geçmişte Orta Asya’da, Hazar’da, Kırım’da, Mısır’da, İstanbul’da Viyana’da Mohaç’da, Çanakkale ve Sakarya da bizi zafere ulaştıran güç Önce Allahın yardımı daha sonra da onurumuz ve şahsiyetimizdir. Şehadete koşarak giden kahraman atalarımızın torunları olarak bizler bugün Ülkü Ocaklı olmanın onur ve şahsiyetini göğsümüzde birer madalya olarak taşımaktayız.. Ülkü ocaklılar olarak atalarımızın kanları ile destan yazdığı tarihimizi bilmek de ve bize bıraktıkları mirasa sahip çıkmaktayız. Bugünü değil geleceği şekillendirmenin peşinde olan Ülkü ocakları geçmiş de olduğu gibi bugün de Bize vurulmaya çalışan prangaları bir bir kırmakta ve önümüze çekilen setleri yıkıp geçmekteyiz. . Başbuğumuzun bize söylediği ‘’ Türklük gurur ve şuuru , İslam ahlak ve fazileti.’’ sözünden ödün vermeyerek yolumuza devam ederek Türk milletinin yeni Seyyid onbaşılarını, Ezineli Yahya Çavuşlarını, Enver Paşalarını ve Mustafa Kemal paşalarını yetiştirmeye devam edeceğiz. Unutulmamalıdır ki ‘’Ülkü Ocakları Türk Milletinin 57. Alayıdır.’’ dedi.

Konuşmalarının ardından Türk Eğitim-Sen Çan Şube Başkanı Ahmet MEYDAN Deniz Zaferini anlatmıştır ve Şehitlerimize hitaf edilmiş şiirler okunmuştur. Ardından ŞEHİDİN DESTANI adlı tiyatro gösterisi start aldı.Salonu adeta etkisi altına alan tiyatro gösterisini izleyenler göz yaşlarına hakim olamadı. Tiyatro gösteriminin ardından Manisa Şehzade Mehteranının sahne aldığı konserle devam etti. Konser’de birbirinden güzel eserler okuyan Mehteran , katılımcıları adeta mest etti. Mehteran konseri ile program sona ermiştir.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter